НОВИНИ

Юрій Макаров: Сенцов робить все можливе, щоб довести світові елементарні речі

Якби українці були активнішими в доведенні цих речей світові, жертва Сенцов була б не потрібна. Але ще не пізно.

Незаконно ув’язнений у Росії український режисер Олег Сенцов, який голодує уже понад два тижні, робить буквально все, що в його силах, щоб довести світові елементарні речі. Про це у своїй колонці на сторінках Тижня пише Юрій Макаров.

 

«На відміну від багатьох нас, грішних, Олег робить буквально все, що в його силах, щоб довести світові елементарні речі. Крим — це Україна. «Терористи-бандерівці» — фікція. «Територія духовності» імені Пушкіна — Достоєвского — Толстого — це тим більше фікція. Цілуватися з кривавим диктатором соромно. Укладати з ним угоди соромно. Їздити туди на футбол соромно. Кожен, буквально кожен, хто про це забуває, стає співучасником», — пише він.

 

Можливо, припускає Макаров, якби українці були активнішими в доведенні всього цього світові, жертва Сенцов була б не потрібна. Але ще не пізно.

 

«Я чомусь не вірю, що рідна держава раптом розвернеться й почне рятувати свого героя. Але ми, рядові українці, можемо зосередитися й бодай зайвий раз спробувати достукатися до такого ситого, безпечного Заходу. У його ж інтересах. Лік іде на дні», — наголошує він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»