НОВИНИ

У Amnesty International відреагували на вбивство журналіста Бабченка

За словами Покальчук, український уряд зобов’язаний забезпечити необхідний захист журналістів та активістів, які можуть опинитися під загрозою.

Директор Amnesty International Україна Оксана Покальчук  засудила вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка в Києві та закликала притягнути до відповідальності винних у цьому злочині. Про це в середу, 30 травня, повідомляє прес-служба організації.

 

"Жахливе вбивство Аркадія Бабченка не повинне залишитися безкарним. Українська влада має не зупинятися,  доки злочинець, що вчинив це ганебне вбивство, не буде знайдений та притягнутий до відповідальності", – наголосила Покальчук.

 

За її словами, український уряд зобов’язаний забезпечити необхідний захист журналістів та активістів, які можуть опинитися під загрозою, а також, ефективно та невідкладно розслідувати, хто стоїть за цим та іншими подібними злочинами.

 

Як зазначається, убивство Бабченка є черговою ланкою у "ланцюгу насильства", який вже забрав життя Павла Шеремета у 2016 році та Олеся Бузини за рік до того.

 

"Особи, що скоїли ці злочини, досі не були притягнуті до відповідальності або навіть не ідентифіковані, що підриває довіру до спроможності української влади протидіяти насильству проти журналістів та громадянського суспільства в цілому", – додала директор Amnesty International Україна.

 

Нагадаємо, 29 травня у Києві невідомі вистрілили у російського журналіста Аркадія Бабченка у його домі, від отриманого поранення потерпілий помер у кареті «швидкої». Бабченка вбили трьома пострілами в спину в під'їзді будинку, коли він повертався з магазину.