НОВИНИ

ГПУ повідомила про підозру чотирьом екс-беркутівцям

Як зазначається, повідомлення про підозру було оголошено у період з 22 по 29 травня.

Генеральна прокуратура України оголосила про підозру чотирьом колишнім міліціонерам столичного полку "Беркут", які незаконно затримували активістів Майдану в листопаді 2013 року. Про це в середу, 30 травня, повідомляє прес-служба ГПУ.

 

Як зазначається, повідомлення про підозру було оголошено у період з 22 по 29 травня.

 

"У період з 22.05.2018 по 29.05.2018 за фактами незаконного затримання 30.11.2013 на Майдані Незалежності в м. Києві двох учасників мирної акції протесту, складання та видачі завідомо неправдивих документів про їх затримання, чотирьом колишнім міліціонерам столичного полку «Беркут» (один з яких є діючим співробітником поліції)", – йдеться в повідомленні.

 

У ГПУ заявили, що екс-беркутівцям підозрюють у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 28, ст. 340 та ч. 1 ст. 366 КК України, а саме: у перевищенні влади та службових повноважень, що супроводжувалось болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого діями, за відсутності ознак катування, вчиненому групою осіб; незаконному перешкоджанні проведенню зборів, мітингів службовою особою, вчиненому групою осіб; складанні та видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів.

 

На теперішній час вирішується питання щодо обрання підозрюваним відповідних запобіжних заходів.

 

Як повідомлялося 2 травня, Генеральна прокуратура України повідомила про підозру двом колишнім працівникам полку міліції особливого призначення "Беркут" у справі про перешкоджання проведенню зборів у ніч на 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності в Києві. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.