НОВИНИ

В Італії назвали нову ймовірну дату дострокових виборів - ЗМІ

Кандидат у прем'єри Карло Коттареллі повинен був представити технократичний уряд.

В Італії позачергові парламентські вибори можуть відбутися 29 липня. Про повідомляє Euractiv із посиланням на джерела.

 

"За даними джерел, наближених до головних партій Італії, наразі існує ймовірність, що президент Серджо Маттарелла може протягом наступних декількох днів розпустити парламент і відправити італійців голосувати вже 29 липня", - йдеться у повідомленні.

 

Читайте також: The Economist: Слуга двох панів

 

Зокрема, у вівторок 29 травня, кандидат у прем'єри, колишній представник Міжнародного валютного фонду,  Карло Коттареллі на зустрічі з президентом повинен був представити технократичний уряд, однак, ніякої заяви не було зроблено.

 

 

Водночас джерело, близьке до президента, зауважило, що Коттареллі не відзначив на нараді намір відмовитися від свого мандата і що він просто завершує формування свого кабінету.

 

"Краще було б йти на вибори якомога швидше, ще в липні", - заявив сенатор лівоцентристської "Демократичної партії" Андреа Маркуччі.

 

Нагадаємо, 28 травня президент Італії Серджо Маттарелла  попросив колишнього представника Міжнародного валютного фонду Карло Коттареллі сформувати технократичний уряд.  Зокрема, Маттарелла зустрівся з Котареллі після того, як кандидата у прем'єри від лівої партії “Рух п’яти зірок” і праворадикальної “Ліга”  Джузеппе Конте відмовився від мандату сформувати новий уряд. Так, причиною стала відмова Маттарелли затвердити запропонованого міністра економіки євроскептика Паоло Савону через його опозицію до єдиної валюти та заяви про необхідність виходу з єврозони.

 

Раніше в результаті довготривалих переговорів між лівою партією “Рух п’яти зірок” і праворадикальною “Лігою” (у минулому “Ліга Півночі”) на посаду прем’єра Італії висунули професора права Джузеппе Конте, майже невідомого у політичному колі.

 

Згодом стало відомо, що нова коаліційна угода партій містить пункт про скасування санкцій проти Москви. Так, у даній угоді, копію якої отримало видання Huffington Post Italia, наразі немає підписів. 

 

14 травня лідер популістської партії  "Рух п'яти зірок" Луїджі Ді Майо заявив, що досягнув домовленості про коаліційну програму з ультраправою партією "Ліга Півночі".

 

Також 20 квітня лідер італійської партії "Вперед, Італіє!" Сільвіо Берлусконі відкинув можливість формування коаліційного уряду із "Рухом 5 зірок".

 

Так, у березні в Італії були проведені парламентські вибори.  

 

Додається, що під час цьогорічних парламентських виборів вперше була застосована змішана мажоритарно-пропорційна виборча система: одна третина місць визначається за мажоритарною системою, а дві третини - за пропорційною системою.

 

Найбільшу кількість голосів отримала партія "Рух 5 зірок". Водночас найбільшу кількість місць у парламенті отримала консервативна коаліція, до якої входять ультраправа "Ліга Півночі", партія "Вперед, Італіє" і ліва "Партія свободи та рівності".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.