НОВИНИ

Україна готова передати РФ 23 росіян для звільнення політв'язнів - Геращенко

Зазначається, що переговори у Мінську будуть досить складними.

Перший віце-спікер Верховної ради, представник України в гуманітарній підгрупі в Мінську Ірина Геращенко заявила, що Україна готова передати Росії  23 росіян для звільнення українських політв'язнів. 

 

За її словами, переговори у Мінську в середу, 30 травня, будуть досить складними.

 

"Сьогодні буде дуже важке засідання- через погіршення безпековоі ситуаціі, вбивства дітей на Донбасі , через заблоковане питання звільнення заручників і недопуск МКЧХ до в‘язнів, через відсутність відповіді РФ щодо украінськоі ініціативи передати ім 23 росіян , аби звільнити наших, в т ч Олега Сенцова", - йдеться у повідомленні в Facebook.

 

 

Зокрема, перший віце-спікер звернула увагу на відсутність реакції світу щодо проблеми українських заручників і політв‘язнів, яких утримує Кремль.

 

"Так, люди доброі волі в багатьох краінах вийшли на акціі підтримки Олега і його колег по нещастю. Але де заяви ,бодай про занепокоєння, урядів і лідерів, ОБСЄ, ООН, РЄ, ПАРЄ , МКЧХ, ЄС, США і інших інституцій, які б мали жорстко реагувати на недопуск лікарів і консулів, безпідставне утримання в тюрмах більше, аніж 4 роки? Світ мовчить. Й це ускладнює украінську задачу- витягти", - підкреслила вона.

 

Кпрім того, в інтерв’ю "Крим.Реалії" Геращенко також додала, що дві ключові теми, які українська сторона буде піднімати у Мінську  – "припинення насильства, режим тиші і звільнення заручників".

 

"Дуже хотіли б офіційну відповідь почути від Росії, від їхнього представника Гризлова у Тристоронній контактній групі: а що з 23 росіянами, чи збирається Росія їх забирати, чи від них відмовляється?", - зауважила вона.

 

Нагадаємо, у квітні представник України у Тристоронній контактній групі щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко повідомила, що Київ досі очікує відповіді від Москви щодо пропозицію про обмін 23 росіян на українців, які незаконно утримуються в російських в'язницях. 

 

Як повідомлялося, 2 березня  Геращенко заявила, що Україна готова передати Росії близько 20 росіян, затриманих у зоні збройного конфлікту на Донбасі, в обмін на звільнення українців, які незаконно утримуються Російською Федерацією.