НОВИНИ

Рада Європи закликала Білорусь ввести мораторій на смертну кару

Білорусь - єдина країна в Європі, де досі застосовують смертну кару.

Рада Європи закликала Білорусь ввести мораторій на смертну кару в якості першого кроку до її остаточної ліквідації. Про це йдеться в заяві представника генерального секретаря Ради Європи щодо нових смертних вироків в Білорусі, опублікованої у вівторок, 29 травня.

 

 "Звіти про ще дві страти в Білорусі в цьому місяці викликають тривогу. Рада Європи закликає Білорусь ввести мораторій на смертну кару як перший крок до її остаточного скасування. Страті в Європі немає місця", - повідомляється в заяві.

 

Нагадаємо, 23 травня,  стало відомо, що Верховний суд Білорусі засудив до понад восьми років ув’язнення  українського журналіста Павла Шаройка, звинувативши його в "шпигунстві". 

 

17 листопада голова Національної суспільної телерадіокомпанії (НСТУ) Зураб Аласанія повідомив, що у Білорусі затримали кореспондента "Українського радіо" Павла Шаройка за підозрою в шпигунстві. У МЗС заявили, що вживають заходів у справі захисту затриманого. Своєю чергою дипломатичне представництво України в Республіці Білорусь направило до Міністерства закордонних справ країни ноту через затримання журналіста "Українського радіо" Павла Шаройка.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.