НОВИНИ

Чорновий варіант вироку Сущенку вже готовий - Фейгін

Під час свого "останнього слова" політв'язень заявив, що не визнає вину і попросив винести йому виправдувальний вирок.

Під час засідання Московського міського суду у своєму "останньому слові" незаконно затриманий у Москві український журналіст Роман Сущенко не визнав вину і попросив винести йому виправдувальний вирок. Про це заявив громадський захисник політв'язня Марк Фейгін, повідомляє "Укрінформ".

 

"Під час свого "останнього слова" Роман Сущенко заявив, що він як і раніше не визнає вину і попросив винести йому виправдувальний вирок", - зауважив захисник.

 

 

На його думку, деталі судового засідання можуть свідчити про те, що буде прагнення ухвалити "рівноважний вирок".

 

"Як відомо, за статтею, в якій обвинувачують Романа Сущенка, могли попросити і строк 20 років. Проте під час промови обвинувачення говорилося про відсутність обтяжуючих обставин, про позитивну характеристику з місця роботи Сущенка. З огляду на те, що є практика, коли суд призначає строк менший, ніж просить обвинувачення, думаю, в даному разі, може йти мова про вирок 11-14 років", - вважає Фейгін.

 

Крім того, адвокат звернув увагу на те, який невеликий термін, п'ять робочих днів, призначений для написання вироку.

 

Наголошується, що це може свідчити як про те, що вирок "начорно вже готовий", так і про те, що є прагнення закінчити процес до початку Чемпіонату світу з футболу. 

 

Нагадаємо, 28 травня громадський захисник політв'язня Марк Фейгін  повідомив, що Московський міський суд винесе вирок Сущенку, якого  Федеральна служба безпеки Росії звинувачує у зборі інформації про вторгнення військ РФ в Україну, 4 червня. Зокрема, обвинувачення просить для журналіста 14 років позбавлення волі.

 

2 травня перший секретар Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко закликав Росію негайно звільнити політичного в'язня Романа Сущенка.

 

27 березня Московський міський суд на шість місяців продовжив арешт українському журналісту Роману Сущенку.

 

Також 21 березня адвокат Марк Фейгін повідомив, що російський суд може завершити розгляд провадження щодо українського журналіста Романа Сущенка в травні, тоді ж під впливом міжнародних посередників українця можуть звільнити.

 

Додамо, Сущенка, який прибув до Росії у приватних справах, члени Громадської спостережної комісії Москви виявили 2 жовтня 2016 року в московському СІЗО "Лефортово". ФСБ назвала Сущенка кадровим розвідником, який нібито збирав відомості про діяльність російських Збройних сил РФ. Московський міський суд неодноразово продовжував строк тримання Сущенка під вартою.

 

Як повідомлялося, Федеральна служба безпеки Росії звинувачує журналіста Романа Сущенка в зборі інформації про вторгнення військ РФ в Україну. Його адвокат Марк Фейгін також зазначив, що російські спецслужби завершили розслідування справи. Він також повідомив, що українцю загрожує до 20 років позбавлення волі у РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.