НОВИНИ

МЗС закликало РФ звільнити журналіста Сущенка

За словами Мар'яна Беци, справа українського журналіста є політично вмотивованою.

Міністерство закордонних справ України (МЗС) повідомило про політичну вмотивованість справи проти українського журналіста Романа Сущенко, якого незаконно утримують у Росії. Про це заявила речник дипвідомства  Мар'яна Беца у Twitter. 

 

Зазначається, що Україна вимагає від Кремля звільнити політв'зня.

 

"У черговий раз підкреслюємо політичну вмотивованість справи, вимагаємо звільнити журналіста Сущенко - заручника агресії РФ", - наголосила Беца.

 

 

Нагадаємо, 28 травня громадський захисник політв'язня Марк Фейгін  повідомив, що Московський міський суд винесе вирок Сущенку, якого  Федеральна служба безпеки Росії звинувачує у зборі інформації про вторгнення військ РФ в Україну, 4 червня. Зокрема, обвинувачення просить для журналіста 14 років позбавлення волі.

 

2 травня перший секретар Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко закликав Росію негайно звільнити політичного в'язня Романа Сущенка.

 

27 березня Московський міський суд на шість місяців продовжив арешт українському журналісту Роману Сущенку.

 

Також 21 березня адвокат Марк Фейгін повідомив, що російський суд може завершити розгляд провадження щодо українського журналіста Романа Сущенка в травні, тоді ж під впливом міжнародних посередників українця можуть звільнити.

 

Додамо, Сущенка, який прибув до Росії у приватних справах, члени Громадської спостережної комісії Москви виявили 2 жовтня 2016 року в московському СІЗО "Лефортово". ФСБ назвала Сущенка кадровим розвідником, який нібито збирав відомості про діяльність російських Збройних сил РФ. Московський міський суд неодноразово продовжував строк тримання Сущенка під вартою.

 

Як повідомлялося, Федеральна служба безпеки Росії звинувачує журналіста Романа Сущенка в зборі інформації про вторгнення військ РФ в Україну. Його адвокат Марк Фейгін також зазначив, що російські спецслужби завершили розслідування справи. Він також повідомив, що українцю загрожує до 20 років позбавлення волі у РФ.