НОВИНИ

Президент Італії доручив екс-чиновнику МВФ сформувати технократичний уряд

Колишній представник МВФ Карло Коттареллі пообіцяв сформувати нейтральний уряд, який приведе Італію до нових виборів.

Президент Італії Серджо Маттарелла у понеділок, 28 травня,  попросив колишнього представника Міжнародного валютного фонду Карло Коттареллі сформувати технократичний уряд. Про це повідомляє італійська газета La Repubblica.

 

Зокрема, Маттарелла зустрівся з Котареллі після того, як кандидата у прем'єри від лівої партії “Рух п’яти зірок” і праворадикальної “Ліга”  Джузеппе Конте відмовився від мандату сформувати новий уряд.

 

Так, причиною стала відмова Маттарелли затвердити запропонованого міністра економіки євроскептика Паоло Савону через його опозицію до єдиної валюти та заяви про необхідність виходу з єврозони.

 

 

Воночас Коттареллі після зустрічі з президентом заявив, що має намір сформувати нейтральний уряд, який приведе Італію до нових виборів.

 

"Я постану перед парламентом з програмою, яка представить законопроект про бюджет та приведе країну до виборів: у випадку довіри - на початку 2019 року, а у випадку недовіри - у серпні", - зауважив він.

 

Також він додав, що  Італія має вирішальну роль у Європі, і її позиції в єврозоні не підлягають обговоренню.

 

Як відзначає видання Politico, 64-річний Коттареллі, колишній чиновник високого рангу Міжнародного валютного фонду, відомий як "містер ножиці" за скорочення державних видатків.

 

 

Нагадаємо, в Італії кандидат на посаду прем'єр-міністра професор права Джузеппе Конте не зміг сформувати уряд і повернув мандат, який він отримав від президента Серджо Маттарелли.  Зокрема, Маттарелла відмовився затвердити запропонованого міністра економіки євроскептика Паоло Савону через його опозицію до єдиної валюти та заяви про необхідність виходу з єврозони. 

 

24 травня президент Італії Серджо Маттарелла попросив кандидата у прем'єр-міністра професора права Джузеппе Конте сформувати новий уряд, до якого входитимуть представники лівої партії “Рух п’яти зірок” і праворадикальної партії “Ліга”.

 

Раніше стало відомо, що в результаті довготривалих переговорів між лівою партією “Рух п’яти зірок” і праворадикальною “Лігою” (у минулому “Ліга Півночі”) на посаду прем’єра Італії висунули професора права Джузеппе Конте, майже невідомого у політичному колі.

 

Згодом стало відомо, що нова коаліційна угода партій містить пункт про скасування санкцій проти Москви. Так, у даній угоді, копію якої отримало видання Huffington Post Italia, наразі немає підписів. 

 

14 травня лідер популістської партії  "Рух п'яти зірок" Луїджі Ді Майо заявив, що досягнув домовленості про коаліційну програму з ультраправою партією "Ліга Півночі".

 

Також 20 квітня лідер італійської партії "Вперед, Італіє!" Сільвіо Берлусконі відкинув можливість формування коаліційного уряду із "Рухом 5 зірок".

 

Так, у березні в Італії були проведені парламентські вибори.  

 

Додається, що під час цьогорічних парламентських виборів вперше була застосована змішана мажоритарно-пропорційна виборча система: одна третина місць визначається за мажоритарною системою, а дві третини - за пропорційною системою.

 

Найбільшу кількість голосів отримала партія "Рух 5 зірок". Водночас найбільшу кількість місць у парламенті отримала консервативна коаліція, до якої входять ультраправа "Ліга Півночі", партія "Вперед, Італіє" і ліва "Партія свободи та рівності".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.