НОВИНИ

Джемілєв повідомив, що РФ переселила близько мільйона громадян до Криму

Він зазначив, що ФСБ Росії проводить цілий комплекс заходів, аби кримські татари емігрували з Криму.

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв повідомив, що за час окупації Криму Росія переселила близько мільйона людей на півострів. Про це повідомляє "Укрінформ".

 

За словами Джемілєва, відбувається масове заселення Криму російськомовними громадянами. Він наголосив, що це "примусова зміна демографії півострова, що прирівнюється до воєнних злочинів".

 

"Примусова зміна демографічного складу на окупованій території відповідно до Женевської конвенції 1949 року належить до розряду воєнних злочинів. Тому дані, скільки вони завезли, ретельно приховуються", – підкреслив Джемілєв.

 

За його даними, наразі йдеться про переселення "від 850 тисяч до мільйона осіб".

 

"Росія зараз повторює приблизно ту ж стратегію, яка застосовувалася за часів першої окупації, при Катерині ІІ. Тоді не було можливості депортувати людей, не було залізниці, вагонів. Вони просто створювали нестерпні умови для життя людей, змушуючи їх мігрувати, і в результаті кримські татари за короткий час стали національною меншиною", – додав лідер кримськотатарського народу.

 

Крім того, він зазначив, що ФСБ Росії проводить цілий комплекс заходів, аби кримські татари емігрували з Криму.

 

"Не так давно ми перехопили один секретний лист ФСБ на ім'я так званого голови Республіки Крим Аксьонова. Там йдеться про трирічний план ФСБ щодо кримських татар, щоб їх схилити до співпраці з окупаційною владою", – повідомив Джемілєв.

 

Він уточнив, що в документі були вказані плани таких дій: серед них – масові обшуки під виглядом пошуку злочинців, та арешти.

 

Нагадаємо, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв повідомив, що, за даними джерел, Росія розмістила шість ядерних боєголовок в окупованому Криму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.