НОВИНИ

Вводячи обмеження на зовнішніх постачальників, необхідно забезпечити жваву конкуренцію всередині країни - Олександр Крамар

За словами економічного оглядача, протекціонізм може привезти до занепаду будь-яку країну.

Економічний оглядач Олександр Крамар заявив, що, вводячи обмеження на зовнішніх постачальників у рамках "здорового" економічного націоналізму, необхідно забезпечити жваву конкуренцію всередині країни.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час дискусії "Доба економічного націоналізму. Вчора чи сьогодні?" у книгарні "Є" у п'ятницю, 25 квітня.

 

"Українці часто абсолютно обґрунтовано впевнені, що значна частина української виробленої продукції є менш якісною ніж та, що імпортована з інших країн. Дійсно дуже часто знаходяться для цього підтвердження. Це заважає тому, щоб Україна переорієнтовувалася принаймі на рівні внутрішнього споживання. Одним із факторів вирішення даної проблеми є різноманітні обмеження, які б робили менш конкурнто здатною імпортну продукцію, і змушували все більшу частину українців ризикувати, купуючи українське.

 

За його словами, вводячи обмеження на зовнішніх постачальників, потрібно забезпечити досить жваву конкуренцію всередині країни.

 

"Бо інакше у нас буде низькоякісна продукція", - підкреслив оглядач.

 

 

Наголошується, що протекціонізм може привезти до занепаду будь-яку країну.

 

"Чим здоровий націоналізи відрізняється від дикого протекціонізму? Тим, що протекціонізм може привезти до занепаду будь-яку країну. Якщо він (протекціонізм, - Ред.) просто закриває внутрішній ринок від зовнішньої конкуренції, залишаючи його внутрішнім монополістом, і цілком себе комфортно відчуває, паразитуючи на цьому ринку, продаючи низькоякісну продукцію, то це призводить навпаки до деградації країни", - відзначив він.

 

 

"Українцям потрібно розуміти одну просту річ, що якщо ми вважаємо, що українці нічого путнього зробити не можуть і якщо є можливість, то кращи брати імпортне, то ми ні на що окрім видобутку сировини, вироблення найпростішої сільськогогосподарської продукції, чи заробітчанство,  більше ні на що не здатні, відповідно ми не маємо права на достойний рівень життя", - наголосив аналітик.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.