НОВИНИ

Україна та Євросоюз домовились про переговори з РФ з питань транзиту газу - Гройсман

Також політики обговорили питання інтеграції об’єднаної енергетичної системи України з енергосистемою континентальної Європи.

Україна та Євросоюз за участю Російської Федерації домовилися розпочати тристоронні переговори щодо транзиту газу до європейських споживачів. Рішення було прийнято під час зустрічі прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Віце-президентом Єврокомісії з питань Енергетичного Союзу Марошем Шефчовічем. Про це повідомляж прес-служба Кабінету міністрів у п’ятницю, 25 травня.

 

«Ми домовилися про започаткування тристоронніх переговорів у форматі «ЕС – Україна – Росія» з питань транзиту газу. Позиція України буде відповідальною і твердою», - сказав Володимир Гройсман.

 

 

Глава Уряду підкреслив, що використання вітчизняної газотранспортної системи – це надійна альтернатива проекту «Північний потік-2», який наразі є здебільшого політичним проектом і загрозою енергетичній безпеці Європи. Сторони домовилися погоджувати позиції щодо використання ГТС – на взаємовигідних умовах.

 

Також політики обговорили питання інтеграції об’єднаної енергетичної системи України з енергосистемою континентальної Європи. Гройсман наголосив, що об’єднання енергосистем може стати гарним прикладом для інших сфер та галузей співробітництва.

 

Нагадаємо, 24 травня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман та президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер обговорили напрацювання спільної позиції в енергетичних питаннях, враховуючи перспективи будівництва російського проекту "Північний потік-2".