НОВИНИ

Джемілєв заявив, що РФ розмістила шість ядерних боєголовок у Криму

За словами лідера кримськотатарського народу, з перших днів після окупації Криму Росія в терміновому порядку "почала реставрувати ядерну базу".

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв повідомив, що, за даними джерел, Росія розмістила шість ядерних боєголовок в окупованому Криму. Про це в п'ятницю, 25 травня, повідомляє Укрінформ.

 

Так, Джемілєв заявив, що "джерело з Москви підтвердило, що там уже є шість ядерних боєголовок". Він уточнив, що об'єкт розташований недалеко від Феодосії в гаю Кизилташ, де раніше було ядерне сховище.

 

"З приводу ядерного арсеналу. Ні наша розвідка, ні розвідка НАТО чітко не підтверджують його наявності в Криму. Вони говорять, що таке може бути, але доказів поки що немає. Проте, у нас є інформація з місця, а також від джерела з Москви про те, що у них там уже є ядерні боєголовки", – зазначив Джемілєв.

 

За його словами, з перших днів після окупації Криму Росія в терміновому порядку "почала реставрувати ядерну базу", яка була залишена після підписання Будапештського меморандуму.

 

"Спочатку туди могли заїжджати вантажники, які возили матеріали, у тому числі, кримські татари. Але на якомусь етапі всіх цих робітників усунули і залучали людей, привезених з Росії", – наголосив кримськотатарський лідер.

 

Як зазначається, зараз на об'єкті встановлено потрійне кільце посиленої охорони з відеоспостереженням.

 

"Люди ходять там з лічильниками Гейгера (детекторами радіоактивного випромінювання – Ред.) і перевіряють радіоактивний фон. Це, так би мовити, непрямі підтвердження, що там є ядерна зброя", – підкреслив він.

 

Крім того, Джемілєв також додав, що в Росії Крим розглядають виключно як військову базу. Він звернув увагу на інформацію з відкритих джерел з приводу наявності там військового контингенту РФ чисельністю від 60-ти до 80-ти тисяч.

 

"Але навіть якщо йдеться про 60 тисяч військових, то для такого маленького півострова площею 27 тисяч квадратних кілометрів це дуже велика кількість", – заявив Джемілєв.

 

Нагадаємо, у грудні 2017 року в Нью-Йорку (США) міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що на окупованих українських територіях залишилися два ядерні сховища та понад 1200 радіонуклідних джерел, які Україна зараз не контролює через дії Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.