НОВИНИ

США можуть ввести нові санкції проти КНДР – ЗМІ

Зазначається, що санкції можуть запровадити вже наступного тижня.

Після скасування зустрічі американського президента Дональда Трампа і північнокорейського лідера Кім Чен Ина Вашингтон заявив, що наступного тижня може запровадити нові санкції проти КНДР. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерело.

 

"Адміністрація розглядає можливість запровадження десятків нових санкцій проти Північної Кореї на початку наступного тижня" - йдеться у виданні.

 

У свою чергу, господар Білого дому. також натякнув про можливість запровадження санкцій.

 

"Якщо Кім Чен Ин обере участь у конструктивному діалозі, я чекаю. Водночас наші дуже сильні санкції – найсильніші ніж будь-коли раніше – і кампанія максимального тиску продовжаться" - зауважив Трамп.

 

 

У свою чергу, Vox стверджує, що додаткові санкції, якщо вони будуть достатньо потужними, можуть розгнівати Кім Чен Ина і зробити майбутній саміт менш ймовірним.

 

"Щоразу, коли напруженість між США та Північною Кореєю зростає, зростає ймовірність виникнення війни між двома країнами", - наголошується у повідомленні.

 

Нагадаємо, Трамп прийняв рішення скасувати саміт з Північною Кореєю, намічений на 12 червня, після невиконання Пхеньяном низки обіцянок.  Так, північнокорейці не з'явилися на заплановану зустріч в Сінгапурі минулого тижня. Крім цього, КНДР не стримала обіцянку запросити міжнародних експертів і офіційних осіб, щоб підтвердити знищення ядерного полігону.

 

Як повідомлялося,  24 травня Трамп  скасував зустріч з лідером Північної Кореї. Зокрема, у відповідній заяві зазначалося, що наразі "неможливо провести цю давно заплановану зустріч", через "величезний гнів та відкриту ворожість" нещодавніх заяв Кім Чен Ина.

 

Так, міністр закордонних справ Північної Кореї Чхве Сон Хі заявила, що Пхеньян перегляне запланований саміт за участю лідера Кім Чен Ина і президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа у тому разі, якщо Вашингтон продовжить свої "незаконні і обурливі дії".  

 

22 травня  Трамп повідомив, що Білий дім готується до проведення зустрічі з Кім Чен Ином, однак зустріч може бути перенесена або навіть скасована, якщо поставлені вимоги не будуть виконані. 

 

Раніше віце-президент США Майк Пенс заявив, що Трамп готовий відмовитися від зустрічі з Кім Чен Ином.

 

16 травня Північна Корея заявила, що може скасувати саміт з Трампом, якщо Вашингтон наполягатиме на відмові Пхеньяна від ядерної зброї. Якщо США в односторонньому порядку вимагатимуть, щоб країна відмовилися від ядерної зброї, то Північна Корея втратить інтерес до перемовин й перегляне проведення саміту США-КНДР. Так, Болтон запропонував, щоб Північна Корея дотримувалася лівійської моделі ядерного роззброєння, що, на думку багатьох експертів, викличе занепокоєння у влади КНДР, враховуючи долю лівійського керівництва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.