НОВИНИ

Держсекретар США пояснив, чому скасували зустріч Трампа з лідером КНДР

Водночас Помпео підкреслив, що американська сторона зробила все можливе, щоб ця зустріч відбулася.

Державний секретар США Майк Помпео повідомив, що американський президент Дональд Трамп скасував зустріч з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином, так як переконався у відсутності перспектив її позитивного результату. Про це він заявив у четвер, 24 травня, на слуханнях у комітеті з міжнародних відносин Сенату.

 

"На даний момент ми не можемо вважати, що переговори могли б завершитися успіхом", – наголосив керівник американського зовнішньополітичного відомства.

 

За його словами, команда Держдепу та Білого дому, яка працювала над підготовкою саміту в Сінгапурі, була повністю готова до його проведення, однак Пхеньян протягом кількох останніх днів ігнорував запити Вашингтона.

 

"Ми намагалися зробити те, про що ми з головою Кім Чен Ином домовилися: сформувати підготовчі групи, щоб почати готувати цей саміт. Але ми не отримали від них жодної відповіді на свої запити", – пояснив держсекретар.

 

Водночас Помпео підкреслив, що американська сторона зробила все можливе, щоб ця зустріч відбулася.

 

"Ми готові до цієї зустрічі. Думаю, президент Трамп готовий до цієї зустрічі. Ми протягом останніх тижнів повністю взаємодіяли з представниками КНДР, щоб підготуватися до цієї зустрічі", – підсумував глава Держдепартаменту.

 

Нагадаємо, 24 травня президент США Дональд Трамп скасував зустріч з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином.  Згодом глава Білого дому заявив, що Вашингтон готовий реагувати військовими методами на будь-які дії Північної Кореї після скасування зустрічі лідерів обох держав.