НОВИНИ

СБУ викрила завербованих спецслужбами РФ "дігерів" на зборі інформації про підземні комунікації

Іноземців викрили під час спроби несанкціонованого проникнення на територію однієї зі станцій Київського метрополітену.

Працівники Служби безпеки викрили громадян РФ, які намагались зібрати інформацію про системи підземних комунікацій об’єктів критичної інфраструктури України з метою передачі отриманих даних російським спецслужбам. Про це повідомляє прес-служба СБУ у четвер, 24 травня.

 

Правоохоронці встановили, що в січні поточного року двоє російських громадян – учасників руху так званих «дігерів» були завербовані представниками ФСБ РФ. За завданням «куратора» агенти повинні були збирати інформацію про підземні об’єкти, що розташовані, насамперед у великих промислових містах та столицях країн Європейського Союзу, а також в Україні.

 

"Оперативники спецслужби викрили іноземців під час спроби несанкціонованого проникнення на територію однієї зі станцій Київського метрополітену", –  зазначається у повідомленні.

 

 

Під огляду речей затриманих співробітники СБУ виявили альпіністське спорядження, технічні засоби фото- та відеофіксації, а також пристрої механічного злому для подолання систем охорони.

 

"Зважуючи на те, що російські «дігери» не вчинили злочину та активно співпрацювали з вітчизняними правоохоронцями, українська сторона прийняла рішення щодо їх примусового повернення до РФ. Обом молодикам також забороно в’їзд на територію України терміном на п’ять років", – підкреслює прес-служба.

 

Нагадаємо,22 травня у районі Авдіївської промзони українські військові захопили шпигуна. Чоловік намагався переткнути лінію зіткнення. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.