НОВИНИ

В Україні відкрили Бескидський залізничний тунель

Він є частиною міжнародного транспортного коридору, який прямує територією Італії, Словенії, Угорщини, Словаччини, України та далі на схід.

У четвер, 24 травня в Україні відкрили Бескидський залізничний тунель, який є важливою логістичної складової маршрутів експорту української продукції в Євросоюз.  Про це йдеться у записі трансляції церемонії відкриття на сторінці президента України Петра Порошенка у Facebook.

 

Рух поїздів через новий двоколійний Бескидський тунель запустять із 25 травня. Його довжина становить 1 765 метрів, а глибина — 180 м. Ширина тунелю становить 10,5 м, висота — 8,5 м.

 

 

 

"Це – проект, завдяки якому Україна стає ще ближчою до Європейського Союзу, а Євросоюз – до України. Адже він – частина міжнародного транспортного коридору, який прямує територією Італії, Словенії, Угорщини, Словаччини, України та далі на схід. Тут проходить до 40% наших транзитних вантажів у напрямку Західної і Центральної Європи", - написав Порошенко.

 

20 січня 2016 року завершився перший етап будівництва Бескидського тунелю.  6 жовтня 2017 року будівництво тунелю було завершено, сумарна вартість робіт становила 102,7 млн євро.

 

Нагадаємо, в 2013 році Кабмін затвердив проект тунелю в Карпатах вартістю понад 2 млрд грн. 20 січня 2016 року завершився перший етап будівництва Бескидського тунелю.

 

2017 року будівництво тунелю було завершено, сумарна вартість робіт становила 102,7 млн євро.

 

Зазначимо, що для України Бескидський тунель має стратегічне значення, оскільки через нього перевозиться половина транзитних вантажів у напрямку Західної та Центральної Європи. Тунель входить у міжнародний транспортний коридор №5 (Італія - Словенія - Угорщина - Словаччина - Україна - Росія).

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.