НОВИНИ

Бекешкіна: Майновий стан виборців прямо вплине на результат майбутніх виборів

За словами соціолога, чинну владу готові підтримати люди, які за нинішніх умов почуваються більш-менш нормально.

Майновий стан виборців прямо вплине на результат майбутніх президентських виборів в Україні: найбідніші голосуватимуть за Юлію Тимошенко, більшість порівняно благополучних – за чинного президента Петра Порошенка. Про це в інтерв’ю Тижню розповіла директор Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» Ірина Бекешкіна.

 

«Це (майновий стан, – Ред.) прямо вплине на результат. Ми вирішили проаналізувати, у чому різниця цієї кампанії від попередніх. Раніше Україна чітко ділилася на дві частини, грубо кажучи, за геополітичним вектором: орієнтація на Захід чи Росію. Існував і відповідний географічний поділ країни. Зараз це частково зберігається щодо деяких кандидатів, наприклад, Садового, Бойка, Рабіновича, Гриценка. Водночас Порошенко й Тимошенко мають певну підтримку й на заході, і на сході», – сказала соціолог.

 

Бекешкіна пояснила, чим два останні кандидати відрізняються. «Відносна більшість (приблизно 20%) найбідніших — тих, кому доводиться економити на харчуванні, — готові проголосувати за Тимошенко. І навпаки, більшість порівняно благополучних (теж близько 20%) голосуватимуть за Порошенка. Тобто чинну владу готові підтримати люди, які за нинішніх умов почуваються більш-менш нормально.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.