НОВИНИ

Бекешкіна: Популізм зростає, коли серед політиків немає явних лідерів

В умовах високої конкуренції до популізму змушені вдаватися навіть ті політсили, які за ідеологією не схильні до нього.

Чим більш змагальною є політика, тим більше популізму, і це відбувається не лише в Україні, а й на Заході. Тобто популізм зростає, коли серед політиків немає явних лідерів. Про це в інтерв’ю Тижню розповіла директор Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» Ірина Бекешкіна. 

 

«Знову ж таки, чим більш змагальною є політика, тим більше популізму. Не лише в нас. На Заході також виявили, що популізм зростає. Тому що змагальність у політиці посилюється. Коли серед політиків немає явних лідерів, тоді зростає популізм. Навіть політсили, які за ідеологією не схильні до популізму, змушені до нього вдаватися», — сказала вона.

 

 

Але, за словами соціолога, є й істотна відмінність: одна річ — популізм у країнах, де середній клас становить більшість, а зовсім інша — в бідних, таких як Україна.

 

«Давайте згадаємо нещодавній референдум у Швейцарії щодо гарантованого базового доходу, коли кожному громадянину пропонували щомісячно платити 2500 франків (приблизно $2500) незалежно від того, чи він працює. Переважна більшість, майже 77%, проголосувала проти. Бо вони розуміють, за чий рахунок це здійснюватиметься, — саме тих, хто працює. Уявляю подібний референдум у нас. Навіть якщо пообіцяти 2 тис. грн, то більшість проголосує за, адже це все одно «шара». Тому популізм особливо небезпечний у бідних країнах», — пояснила Бекешкіна.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.