НОВИНИ

Франсуаза Том: Нинішня пропаганда РФ є значно ефективнішою за радянську і спричиняє гірші наслідки

За словами французького історика, пояснення цьому дуже просте.

Сучасна російська пропаганда є значно ефективнішою за радянську, а наслідки від неї набагато гірші, адже вона позбулася ідеології. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловила французький історик Франсуаза Том.

 

«Нинішня пропаганда є значно ефективнішою за радянську. А наслідки від неї набагато гірші. Пояснення цьому дуже просте. Сучасна російська пропаганда позбулася ідеології. Ідеологічною основою путінського режиму можна було б вважати хіба що теорію світової змови проти РФ, але ця теорія сама по собі не є ідеологією, це спосіб мислення», – сказала вона.

 

За словами Том, російська пропаганда «годується» скрізь, де тільки знайде, вона не зобов’язана, як її радянська попередниця, постійно посилатися на класову боротьбу чи боротьбу за мир, котрі повсякчас заперечувалися реальністю. Путінська пропаганда не має позитивного елемента. Вона винятково негативна, навчає ненависті та зневазі до людства й тим забезпечує свою ефективність.

 

«Ця пропаганда звертається до всіляких темних пристрастей: образ, заздрощів, комплексів меншовартості, ксенофобії, ненависті... Вони завжди існували й мали певну силу, але якщо їм дати змогу виявити себе на повний голос, усі ці негативні почуття стають руйнівними», – наголосила історик.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»