НОВИНИ

Росія перешкоджає відновленню роботи СЦКК поблизу Донецької фільтрувальної станції – Геращенко

Російська сторона не дає гарантій безпеки навколо ДФС й проведення там ремонтних робіт.

Перший заступник голови Верховної ради України Ірина Геращенко у середу, 23 травня, повідомила, що Росія демонструє небажання відновити роботу СЦКК на Донбасі та особливо в районі Донецької фільтрувальної станції (ДФС). 

 

"Російська сторона і повністю контрольовані нею бойовики не дають гарантій безпеки навколо ДФС й проведення там ремонтних робіт", –  написала вона у Facebook, коментуючи конференцію безпекової підгрупи Тристоронньої контактної групи.

 

Вона також додала, що представники РФ демонструють повне небажання відновити нормальну роботу групи СЦКК, головним завдання якої якраз і було надання гарантій під час ремонтних робіт.

 

"Небажання дотримуватися мінських угод з боку РФ і контрольованих бойовиків призвели до серйозної ескалації і погіршення безпекової ситуації на Донбасі. Українська сторона апелює до СММ ОБСЄ з проханням посилити моніторинг навколо інфраструктурних об‘єктів, зокрема й ДФС", – наголосила Геращенко.

 

Нагадаємо, 19 травня Донецька фільтрувальна станція знову потрапила під обстріл, в результаті якого було пошкоджено хлоропровід, роботу станції призупинено. Окрім цього, на сайті КП "Вода Донбасу" повідомили про пошкодження відкритого розподільного пристрою і двох трансформаторів.

 

Раніше українська сторона СЦКК повідомляла, що бойовики ОРДО намагаються вивести з ладу камеру відеоспостереження на Донецькій фільтрувальній станції. За даними СЦКК, бойовики діють цілеспрямовано, не бажаючи надати місії ОБСЕ можливість отримувати об’єктивну інформацію щодо стану безпекової ситуації в районі ДФС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.