НОВИНИ

Помпео заявив, що США продовжать санкційний тиск на Росію

За словами глави Держдепу, РФ "становить виклик" стратегічним інтересам США та безпеці союзників.

Державний секретар США Майк Помпео заявив, що Вашингтон продовжить вводити санкції проти Росії через стратегічний виклик, а саме – агресію РФ проти американських союзників, невиконання Москвою Мінських угод, а також спроби втручання в демократичні вибори. Про це він заявив під час слухань у Комітеті Палати представників у міжнародних справах.

 

"Відомо, що істотні санкції були запроваджені (проти Росії – Ред.) на виконання CAATSA (Акту протидії противникам Америки через санкції – Ред.). І я знаю, що наразі розглядається набагато більші (санкції – Ред.)", – наголосив Помпео.

 

За його словами, РФ "становить виклик" стратегічним інтересам США та безпеці союзників.

 

"Свідченням цього є хімічна атака у Великій Британії, за яку ми запровадили покарання спільно з кількома партнерами й союзниками", – зазначив глава Держдепу.

 

Він також нагадав про санкції, запроваджені проти РФ через її агресію в Україні.

 

"Ми дали чітко зрозуміти, що Росія мусить виконувати свої зобов'язання за Мінськими угодами", – підкреслив глава зовнішньополітичного відомства США.

 

Крім того, за його словами, "як гарант режиму Асада Росія зобов'язана бути конструктивним учасником стабільності та миру в Сирії, що включає припинення використання режимом хімічної зброї".

 

Водночас державний секретар США звернув увагу на подальші спроби втручання Москви у демократичні процеси на Заході, у тому числі в США.

 

"Ми не будемо терпіти втручання Росії у вибори 2018 року, і ми маємо вжити заходів у відповідь", – підсумував він.

 

Як повідомлялося 22 травня, міністр закордонних справ Великої Британії Боріс Джонсон повідомив про можливість запровадження Лондоном жорсткіших санкцій щодо Росія після виходу із Європейського союзу. 

 

Нагадаємо, 6 квітня Управління з контролю за іноземними активами Держказначейства США (OFAC, Office of Foreign Assets Control) оприлюднило санкційний список проти 24 російських бізнесменів і чиновників зі "кремлівського списку", фінансових установ, державних і приватних компаній, яких пов'язують з Кремлем.

 

Також глава Міністерства фінансів США Стівен Мнучін заявив, що Сполучені штати Америки ввели нові санкції проти російських чиновників, олігархів та компаній через агресивну діяльність Російської Федерації у світі. Таку заяву зробив глава Міністерства фінансів США Стівен Мнучін. Він також сказав, що російський уряд відповідальний за непропорційне збагачення олігархів та владних еліт.