НОВИНИ

Букерівську премію отримала польська письменниця українського походження

Ольга Токарчук народилася у Польщі в родині вихідців з України.

Польська письменниця українського походження Ольга Токарчук отримала Міжнародну Букерівську премію за роман "Польоти" (Flights). Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайти премії, опублікованому у вівторок, 22 травня.  

 

Роман розповідає про подорожі в XXI столітті та людську анатомію. Тема  подорожі переплітається з поглибленим вивченням людського тіла, міркуваннями про життя, смерть, рух, міграцію. Книгу переклала Дженніфер Крофт, яка розділить з письменницею гонорар у розмірі 50 тисяч фунтів стерлінгів.

 

 

Також до шорт-листа премії потрапили угорський письменник Ласло Краснохоркай, південнокорейська письменниця Хан Ган, французька письменниця Віржіні Депант, іракський письменник Ахмед Саадав, іспанський автор Антоніо Муньос Моліна.

 

Письменниця Ольга Токарчук народилася у Польщі в родині вихідців з України. На батьківщині вона отримала безліч літературних премій, її книги ставали бестселерами.

 

  • Довідка: Букерівська премія  — найпрестижніша літературна нагорода, що з 1969 року щорічно вручається у Великій Британії. В різні роки її отримували Вільям Голдінг, Надін Гордімер, Від'ядхар Сураджпрасад Найпол, Джон Кутзеє і Кадзуо Ісігуро. Романи британській письменниці Айріс Мердок шість разів ставали фіналістами Букерівської премії, зазначається у Wikipedia.

 

16 квітня американські видання The New York Times та The Washington Post здобули Пулітцерівську премію у номінації "Найкращий матеріал на внутрішньополітичну тематику" за матеріали щодо розслідування ймовірного втручання Росії у президентські вибори 2016 року та можливі зв’язки між Кремлем та членами команди президента Дональда Трампа.

 

Нагадаємо, у лютому український математик Володимир Дрінфельд разом з співавтором Александером Бейлінсоном отримали премію Вольфа в галузі математичних наук за 2018 рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.