НОВИНИ

Стало відомо, у скільки обійшовся Brexit кожному домогосподарству Британії

Відповідні розрахунки зробив Банк Англії.

Голосування за вихід вихід Великої Британії з Європейського Союзу коштувало кожному домогосподарству країни 900 фунтів стерлінгів (1000 євро). Про це заявив голова Банку Англії Марк Карні, повідомляє The Guardian.

 

"Реальні доходи домогосподарств на близько 900 фунтів нижчі, ніж ми прогнозували у травні 2016 року, а це досить велика сума" - зауважив він, посилаючись на втрачене зростання прибутків за два роки після референдуму 2016 року.

 

Зокрема, виступаючи перед депутатами парламенту Британії, Карні відзначив, що об'єм ВВП виявився на 2% нижчим за прогнози перед референдумом.

 

За його словами, це "істотна різниця" в порівнянні з прогнозами зростання економіки, зробленими у травні 2016 року.

 

У свою чергу, зауваження глави Банку Англії спровокували злісну реакцію від прихильників Brexit.

 

Водночас глава британського МЗС  Борис Джонсон стверджує, що Brexit не зашкодив інтересам країни.

 

Нагадаємо, 15 травня парламент Шотландії відмовився надати свою згоду на законопроект щодо виходу Британії з Європейського Союзу (Brexit). 

 

Раніше у Європейському Союзі закликали Велику Британію прискорити процес Brexit , якщо офіційний Лондон має намір встигнути завершити основну частину цього процесу восени 2018 року.

 

8 травня глава МЗС Британії Борис Джонсон заявив, що один із десяти проектів про тимчасову митну угоду після Brexit є "божевіллям". На його думку, митне партнерство, яке буде вигідним для прем'єр-міністра Терези Мей, передбачає сплату імпортних тарифів на користь Євросоюзу. 

 

20 березня голова делегації Євросоюзу в переговорах щодо Brexit Мішель Барньє заявив, що потрібно виконати ще близько 25% роботи над угодою, яка стосується виходу  Британії з Союзу. За його словами, хоча Британія і ЄС спільно працюють, щоб Brexit відбувся у березні 2019 року, ризики провалу планів залишаються, доки не буде вирішено такі масштабні питання як кордон з Ірландією.
 

Також 19 березня Євросоюз відкинув пропозиції  Британії, які допомагають уникнути жорсткого кордону в Ірландії. Зазначається, що план Мей уникнути жорсткого кордону у Північній Ірландії був підданий "систематичному та експертному знищенню" на зустрічі між старшими посадовими особами ЄС та Оллі Роббінсом, лідером переговірного процесу з боку Британії.

 

Крім того, Євросоюз та Британія заявили про досягнення домовленості щодо перехідного періоду після Brexit, який триватиме 21 місяць і завершиться 31 грудня 2020 року.

 

7 березня глава Європейської ради Дональд Туск повідомив, що надіслав лідерам країн-членів Євросоюзу стратегію щодо відносин з Британією після Brexit.

 

На початку лютого Мей заявила, що протягом наступних трьох тижнів представить план про вихід країни з Євросоюзу.

 

Як повідомлялось, 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу. Уряд Великої Британії заявив, що планує законодавчо оформити точний час виходу країни з Європейського Союзу. Вихід королівства з ЄС має відбутися 29 березня 2019 року о 23:00 за лондонським часом. 29 січня країни-члени ЄС погодили основні позиції на переговорах про перехідний період після виходу Великої Британії з ЄС.

 

Додамо, що під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.