НОВИНИ

США закликали Росію припинити агресію на сході України

У Держдепі відзначили, що останній тиждень на Донбасі був одним з найбільш насильницьких з початку року.

Державний департамент Сполучених Штатів Америки закликав Росію припинити агресію в Україні та виконати зобов'язання відповідно до підписаних Мінських угод. Про це заявила представник Держдепу США Хезер Науерт під час брифінгу.

 

Зазначається, що Кремль контролює насильство на сході України і може припинити його вже завтра, якщо цього забажає. 

 

За її словами, останній тиждень на Донбасі був одним з найбільш насильницьких з початку року.

 

"П'ятеро українських солдатів загинуло і 23 зазнали поранень. Бойові дії не оминули також цивільне населення. 13-річний хлопчик та його батько загинули на контрольованій українським урядом території, коли артилерійські снаряди вдарили по їхньому будинку. Газопровід з газоподібним хлором на Донецькій фільтрувальній станції був вражений артилерійськими снарядами", - зауважила вона.

 

 

"Росія стверджувала, що хоче захищати російськомовне населення, але, як наш спеціальний представник з переговорів щодо України Курт Волкер неодноразово підкреслював, наразі ніде в світі немає більш небезпечного місця для російськомовного населення, аніж на сході України", - наголосила вона.

 

Крім того, Науерт додала, що Росія, надсилаючи кошти, солдатів і ресурси в регіон, сприяє закріпленню насильства на сході України.

 

"Ми закликаємо Росію припинити її агресію в Україні та виконати її зобов'язання відповідно до підписаних Мінських угод", - додала Науерт.

 

Як повідомлялося, 17 травня спецпредставник Держдепу США у справах України Курт Волкер вважає, що Україна вже не зможе повернути собі захоплені Російською Федерацією території. 

 

Нагадаємо, 16 травня спеціальний представник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер заявив, що повернення Донбасу під контроль України хоче навіть російськомовне населення регіону.

 

15 травня на брифінгу в Слов'янську Волкер заявив, що найкращим захистом інтересів російськомовного населення Донбасу стане виведення російських військз окупованої території України.

 

Також 13 квітня Волкер повідомив, що Донбас є небезпечною територією через те, що на окупованих територіях перебувають російські військові.