НОВИНИ

"Змови з Росією не було". Трамп розповів про шпигуна ФБР в його передвиборчому штабі

За словами президента США, інформатор шпигував лише за політичних причин.

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що інформатор Федерального бюро розслідувань(ФБР), який працював у його передвиборному штабі в 2016 році, не знайшов жодних слідів "змови з Росією".

 

За словами глави Білого дому, інформатор шпигував лише за політичних причин.


"Шпигун з мого штабу ніколи не повідомляв про змову з Росією, тому що не було ніякої змови. Він був там тільки, щоб шпигувати за політичних причин і допомогти Хілларі Клінтон виграти", - написав він у Twitter.

 

 

Нагадаємо, 21 травня Міністерство юстиції Сполучених Штатів Америки запланував перевірити дії Федерального бюро розслідувань (ФБР) щодо передвиборчої кампанії Дональда Трампа. Зокрема, необхідно перевірити, чи було розслідування ФБР про можливе втручання РФ в американські вибори у 2016 році політично мотивованим.

 

Раніше господар Білого дому закликав Мін'юст США розслідувати дії працівників американської спецслужби  щодо його передвиборної кампанії в 2016 році. Так, президент США незадоволений напрямком в свій штаб інформатора ФБР, який провів три індивідуальні бесіди з членами команди Трампа.

 

17 травня адвокат Трампа Рудольф Джуліані повідомив, що адвокатська контора спецпрокурора Роберта Мюллера, який розслідує можливе втручання Росії у вибори США у 2016 році,  визнала, що не може звинуватити діючого президента через низку відповідних положень Мін'юста США.

 

9 травня комітет Сенату США з розвідки оприлюднив несекретну частину доповіді щодо розслідування втручання РФ в американські президентські вибори в 2016 році.  Зокрема, у документі зазначається, що втручанням в американські вибори Росія намагалася підірвати демократичні процеси в США. Крім того, наголошується, що втручання у вибори почалося за особистим розпорядженням президента Росії Владіміра Путіна.

 

Також 24 квітня офіційний представник Департаменту нацбезпеки США Жанетт Манфра заявила, що в 21 штаті було підтверджено хакерське втручання з боку Росії у період президентських виборів у США 2016 року.

 

Крім того, центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Трампу перемогти. Через це США вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві.

 

Згодом стало відомо, що розслідування про ймовірне втручання Росії в проведення минулорічних президентських виборів у США доручили надсекретному відділу ФБР.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.