НОВИНИ

Україна є об'єктом агресії та окупації – глава МЗС Польщі

Особливе занепокоєння викликає кількість жертв на сході України.

Голова МЗС Польщі Яцек Чапутовіч під час дискусії в Раді безпеки ООН про значення гуманітарного права щодо захисту цивільного населення в збройних конфліктах заявив, що Україна залишається об'єктом агресії і, незважаючи на спроби міжнародної спільноти врегулювати ситуацію. Про це повідомляє Укрінформ у середу, 23 травня.

 

"Якщо мова йде про європейські країни, то Україна була і залишається об'єктом постійної військової агресії і безправної окупації своєї території. Незважаючи на зусилля міжнародної спільноти, до перемир'я ще далеко",  –  заявив міністр.

 

Він також наголосив, що особливе занепокоєння викликає кількість жертв на сході України.

 

"Згідно з останнім рапортом ООН, внаслідок конфлікту, який затягнувся, 2830 цивільних жителів загинули, а 25 тисяч поранені. Маємо справу з 1,5 млн внутрішньо переміщеними особами в Україні",  –  зазначив Чапутович.

 

За його словами, Варшава підтримує ініціативу щодо обмеження застосування права вето в Раді Безпеки ООН у випадках, коли відбуваються військові злочини, злочини проти людяності та геноцид. Рада безпеки ООН, наполягає Чапутович, має частіше направляти кричущі порушення основних стандартів міжнародного права в Міжнародний кримінальний трибунал.

 

"Необхідно забезпечити відповідальність, незважаючи на те, хто є винуватцем злочину або порушення. Міжнародне гуманітарне право має відігравати провідну роль у притягненні сторін конфлікту до відповідальності та відновлення почуття справедливості на міжнародній арені", - зазначає глава МЗС Польщі.

 

Раніше міністр закордонних справ Польщі заявляв, що планує звільнити з відомства дипломатів, які закінчили російські вузи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.