НОВИНИ

Розвідка Іспанії вперше звинуватила РФ у втручанні в каталонську кризу

Зокрема, у документі, де перераховані кіберзагрози, виявлені протягом 2017 року, йдеться про втручання Москви.

Національний криптологічний центр Іспанії – орган розвідки, відповідальний за захист від кібернападів мереж державних адміністрацій – вперше офіційно повідомив про підозри, що Росія підтримувала каталонських сепаратистів перед референдумом у жовтні 2017 року. Про це передає El Pais.

 

Зокрема, у документі, де перераховані кіберзагрози, виявлені протягом 2017 року, йдеться про втручання Москви.

 

"Здається доведеним наявність активістів, підтримуваних російськими інститутами, у медійному висвітленні конфлікту унаслідок ситуації, що виникла в Каталонії протягом 2017 року через ухилення від конституційної законності певних каталонських автономних установ", – йдеться у доповіді центру "Про кіберзагрози і тенденції".

 

Раніше іспанська влада заявляла, що інформація, спрямована на підтримку незалежності Каталонії в розпал кризи, поширювалася в соцмережах з серверів, розташованих на території Росії і Венесуели. При цьому прямих звинувачень на адресу держав не було.

 

"Державні гравці зосереджені на цифровому впливі на демократичні процеси з метою отримання геополітичних переваг. Публікація інформації або інтоксикація засобів інформації або соціальних мереж масово і цілеспрямовано використовувалися представниками державних структур з метою дестабілізувати інші держави і поляризувати цивільне населення", – наголошується в документі розвідки.

 

Як повідомлялося 16 травня, керівник внутрішньої розвідки Німеччини, президент Федеральної служби захисту Конституції Ханс-Георг Маасен заявив, що Росія підтримувала каталонських сепаратистів перед референдумом у жовтні 2017 року. 

 

Нагадаємо, уряд Іспанії проводить аналіз та намагається встановити, хто стоїть за кампанією дезінформації, орієнтованої на Каталонію, на тлі підозр, що можуть бути задіяні Росія та Венесуела. Додамо, що раніше Іспанія заявила про втручання хакерів з РФ у каталонську кризу. Крім того, у НАТО заявили про наявність розвідувальних звітів, які показують, як російські бот-акаунти у соціальних мережах зосередили свою діяльність на Каталонії під час референдуму. 

 

Додамо, парламент Каталонії ухвалив резолюцію про незалежність від Іспанії, а Іспанський уряд оголосив про позачергове засідання Кабінету Міністрів після голосування парламенту Каталонії за незалежність. Згодом сенат Іспанії проголосував за активацію статті 155 Конституції країни, яка призупиняє автономію Каталонії та передбачає введення прямого управління в регіон. За активацію статті 155 Конституції проголосували 214 депутатів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.