НОВИНИ

Порошенко обговорив з президентом Естонії питання звільнення політв'язнів, яких утримує РФ

Водночас президент України відзначив внесок Естонії в діяльність Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі.

Президент України Петро Порошенко та президент Естонії Керсті Кальюлайд обговорили питання звільнення українських політичних в’язнів, що утримуються на окупованих територіях та в Росії. Про це у вівторок, 22 травня, повідомляє прес-служба президента України.

 

"Ми обговорили важливість спільних і скоординованих заходів для звільнення українських заручників, заручників, які незаконно утримуються як на окупованій території, так і політичних в’язнів, включаючи Сенцова, Сущенка і багатьох інших, які незаконно утримуються у в’язницях Російської федерації. Лише тому, що вони відмовляються прийняти російський  паспорт і відмовляються здати український паспорт.  Ми впевнені в тому, що наші скоординовані дії мають привести до якнайскорішого повернення українських політв’язнів додому", – підкреслив Порошенко.

 

Водночас він відзначив внесок Естонії в діяльність Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі. За його словами, тверда і принципова позиція, об’єктивна інформація, яка надається спостерігачами СММ ОБСЄ "дає всьому світу можливість мати об’єктивну інформацію для того, щоб чітко і принципово  визначити  відповідальність російської сторони за брутальне порушення Мінських угод, зокрема  безпекового компоненту, за порушення  режиму припинення вогню, режиму відведення військ і перешкоджання початку політичного процесу".

 

Крім того, український президент наголосив, що з Кальюлайдом обговорювалось питання запровадження миротворчої місії ООН за мандатом Ради безпеки ООН.

 

"Я дуже дякую президенту Естонії за повну підтримку цієї позиції української сторони. І ми маємо зробити все можливе для того, щоб був узгоджений проект резолюції,  який передбачатиме мандат на всю окуповану територію миротворчих сил ООН, включаючи неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону, як вкрай  важливу передумову безпекового компоненту для початку  реалізації політичних процесів", – заявив Порошенко.

 

Як повідомлялося, 22 травня 2018 року президент Естонії Керсті Кальюлайд здійснить офіційний візит в Україну. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.