НОВИНИ

  ▪   Христина Вовчук

"Геть санкції проти Росії". Нова влада Італії оголосила пріоритети майбутнього уряду

Тиждень.ua зібрав усю інформацію про можливі наслідки зміни влади у Римі, внаслідок досягнення коаліційної угоди між партіями.

"Коаліційна сага" в Італії триває ще з початку весни, коли на виборах 4 березня політичні сили так і не змогли дійти згоди щодо формування нового уряду. Результатом довготривалих переговорів між лівою партією “Рух п’яти зірок” і праворадикальною “Лігою” (у минулому “Ліга Півночі”) стало визначення кандидатури майбутнього прем’єр-міністра та погоджена програма коаліції. Так, на посаду прем’єра Італії висунули професора права Джузеппе Конте, майже невідомого у політичному колі. Тому залишається відкритим питання, чи зможе людина без політичного досвіду самостійно приймати рішення в уряді. Однак спочатку кандидатуру прем'єра має схвалити президент країни Серджо Маттарелла, а потім й сам парламент.

 

 

Попри те, що  "Ліга" і Р5З мають надто різну політику й електорат, відвертий євроскептицизм присутній в обох сторін. Для прикладу партії офіційно оголосили про намір скасувати антиросійські санкції на рівні ЄЄ. 

 

 

Тиждень.ua зібрав усю інформацію про поточну політичну ситуацію та можливі наслідки зміни влади у Римі.

 

 

Санкції проти РФ

 

Лідер ультраправої "Ліги" Маттео Сальвіні ще у квітні обіцяв після завершення процесу формування нового уряду зняти санкції з Росії.

 

Зокрема, Сальвіні опублікував статтю, у якій закликав президента російського філіалу Асоціації італійських промисловців (Confindustria Russia) Ернесто Ферленгі скасувати санкції проти Кремля.

 

"Сподіваюсь скоро, в уряді, я зможу відповісти на заклик президента Confindustria Russia: геть ці абсурдні санкції, які завдають незлічимих збитків італійській економіці", - наголосив лідер ультраправих.

 

 

Згодом стало відомо, що нова коаліційна угода партій містить пункт про скасування санкцій проти Москви.

 

Так, у даній угоді, копію якої отримало видання Huffington Post Italia, наразі немає підписів. 

 

Крім того, на вимогу "Ліги" в угоді зазначається "належне негайне скасування санкцій, введених проти Росії" та реабілітація РФ як "стратегічного партнера" у кризових районах, таких як Сирія, Лівія та Ємен.

 

 

Вихід з єврозони

 

Сенатор "Ліги" Альберто Багані зазначив, що вихід Італії з єврозони не є пріоритетом ультраправих

 

"Європейському валютному союзу судилося провалитися... Це не має сенсу", - зауважив він.

 

"Наш головний пріоритет - це допомога у розвитку", - підкреслив Багані. Крім того, він додав, що "Ліга" має на меті збільшити дефіцит бюджету, щоб допомогти цьому.

 

"Мета збалансування бюджету зруйнувала нашу економіку", - відзначив сенатор.

 

У свою чергу, міністр економіки Франції Брюно Ле Мер стверджує, що новий уряд Італії може створити загрози щодо стабільності єврозони.

 

За його словами, дана загроза виникне, якщо новий уряд Італії не дотримуватиметься зобов'язань щодо гранично допустимим нормам держборгу і бюджетного дефіциту.

 

"Кожен в Італії повинен розуміти, що майбутнє країни у складі Європи і ніде більше. А щоб це майбутнє було в Європі, потрібно дотримуватися правил ", - наголосив він.

 

 

"Загроза для Європи"

 

Лідер популістського "Руху 5 зірок" Луїджі Ді Майо запевнив, що новий уряд в Італії  не буде загрозою для Європи.

 

"Це називають популістським урядом. Дехто заявив, що цей уряд загроза для людей. Деякі кажуть, що це загроза Європі. Той, хто вважає, що цей уряд є загрозою Європі, можливо, переживають за свої робочі місця, але це не загроза Європі", - зауважив очільник Р5З.

 

 

У свою чергу,  Ді Майо відзначив, що партії узгодили питання економічної програми, пенсійного законодавства та боротьби з імміграцією.

 

 

Розподіл ролей

 

Лідер праворадикльної "Ліги" Маттео Сальвіні заявив, що нова  домовленість включає також членів майбутнього уряду.

 

"Ми домовилися щодо голови і міністрів уряду і сподіваємося, що ніхто не накладе вето на вибір, який представляє волю більшості італійців", - зазначив він.

 

 

За даними ЗМІ, Сальвіні у майбутньому уряді може обійняти посаду голови МВС, а Ді Майо може стати або міністром праці, або міністром економічного розвитку.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.