НОВИНИ

Чубаров повідомив, що в Криму окупанти жорстоко катували українця Стешенка

Глава Меджлісу переконаний, що Стешенко під тиском ФСБ міг обмовити себе.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що в окупованому Криму незаконно затриманого українця Олександра Стешенка катували та змусили дати потрібні для російської ФСБ свідчення. Про це Чубаров заявив у понеділок, 21 травня, на прес-конференції в Києві.

 

"Це дані, які нам відомі: з 11 квітня його катували просто нескінченно. Його топили в морі багато разів, щоб просто зламати його. Потім через деякий час, коли він дав ФСБ потрібні свідчення, його змусили зателефонувати близьким людям і відмовитися від тих адвокатів, завдяки яким ми отримали хоч якусь інформацію про те, де і в якій ситуації він перебуває", – повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу.

 

За його  словами, "у казематах ФСБ" на Стешенка продовжується тиск "і, боюся, не тільки моральний". Як зазначається, саме з цим Чубаров пов'язує визнання Стешенка на камеру про те, що Ерол Велієв – помічник народного депутата України Мустафи Джемілєва нібито просив його в січні 2018 року підпалити в Криму будинок муфтія Криму Еміралі Аблаєва.

 

Так, глава Меджлісу переконаний, що Стешенко, якому може загрожувати обвинувачення у "приховуванні злочину", під тиском ФСБ міг обмовити себе.

 

"Адвокати просили мене бути обережним і не все говорити, але мені здається я зараз дію в інтересах насамперед Олександра Стешенка. Знаєте, за місяць в умовах російського ФСБ можна з будь-якої людини зробити все що завгодно – коли людина проходить через тортури, моральний тиск, через фізичні страждання, коли її ламають, а потім дають шанс, що якщо вона поведе себе тією лінією, яку їй виписали ФСБ, то вона отримає, скажімо, якийсь мінімум покарання і далі буде вільною", – підкреслив Чубаров.

 

Як повідомлялося, 21 травня ФСБ Росії звинуватила помічника депутата Верховної ради України Мустафи Джемілєва Ерола Велієва у створенні екстремістської групи в Криму. 

 

Нагадаємо, 11 квітня російські силовики затримали харків'янина Олександра Стешенка на адмінкордоні з окупованим Кримом. 24 квітня стало відомо, що українець Олександр Стешенко перебуває в ізоляторі тимчасового тримання у місті Сімферополь.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.