НОВИНИ

МЗС закликало світ посилити тиск на Росію через затримання активістів у Криму

Зовнішньополітичне відомство висловило рішучий протест у зв’язку із незаконним затриманням Мустафаєва та Смаїлова.

Міністерство закордонних справ закликало міжнародних партнерів посилити політико-дипломатичний тиск на Росію з метою звільнення незаконно утримуваних громадян України, зокрема Сервера Мустафаєва та Едема Смаїлова, яких російські силовики 21 травня затримали в окупованому Криму. Про це повідомляє прес-служба зовнішньополітичного відомства.

 

"Закликаємо засудити цю ганебну практику, яка, поряд з російською підтримкою терористів на Донбасі, показує справжню ціну заявам Кремля про "російський внесок" у міжнародну боротьбу з тероризмом. Очікуємо від наших міжнародних партнерів посилення політико-дипломатичного тиску на державу-агресора з метою звільнення незаконно утримуваних Росією громадян України", – йдеться в повідомленні.

 

Водночас МЗС висловило рішучий протест у зв’язку із незаконним затриманням Мустафаєва та Смаїлова.

 

"Під час обшуків, які передували затриманню, на С.Мустафаєва, Е.Смаїлова та їхніх рідних чинився психологічний тиск, а у доступі адвокатів російськими окупантами було відмовлено. За наявною інформацією, російська окупаційна адміністрація планує долучити згаданих громадян України до т.зв. "справи Хізб-ут-Тахрір", на політичній вмотивованості якої МЗС України неодноразово наголошувало", – підкреслили у відомстві.

 

Як зазначається, затримання активістів "вкотре підтвердило, що російське антитерористичне законодавство широко застосовується в окупованому Криму для прикриття політичних репресій проти представників кримськотатарського народу".

 

"Вимагаємо від Російської Федерації негайно припинити політично вмотивоване переслідування представників кримськотатарського народу, звільнити С.Мустафаєва, Е.Смаїлова та всіх інших незаконно утримуваних громадян України", – наголосили в МЗС.

 

Нагадаємо, 21 травня в анексованому Криму окупанти провели обшуки в будинку активіста "Кримської солідарності" Сервера Мустафаєва в Бахчисараї та у Едема Смаілова в селі Долинне. Згодом Міністерство закордонних справ України засудило затримання спецслужбами Росії громадян окупованого Криму. Національна спілка журналістів України також засудила тиск російської окупаційної влади Криму на координатора правозахисної групи "Кримська солідарність" та журналіста Сервера Мустафаєва

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.