НОВИНИ

NASA запустила ракету, створену за участі України

Основну конструкцію першого ступеня ракети-носія розробило конструкторське бюро «Південне».

У понеділок, 21 травня, у Вірджинії Національне управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору США (NASA) запустило модернізовану ракету-носій «Антарес», основну конструкцію якої розробили в Україні. Про це повідомила прес-служба державного конструкторського бюро «Південне».

 

Запуск на орбіту було проведено з центру космічних польотів на острові Уоллопс. Ракета "Антарес" доставить на орбіту і МКС корисний вантаж вагою понад 3,3 тонн.Вона була створена американською корпорацією Orbital ATK за участю іноземних партнерів – у тому числі і українських. 

 

 

 

 

Основну конструкцію першого ступеня «Антареса» розробило конструкторське бюро «Південне» та виготовив Південний машинобудівний завод в кооперації з українськими підприємствами «Хартрон-АРКОС» (Харків), «Київприлад» (Київ), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), «ЧЕЗАРА», «РАПІД»(Чернігів) та інші.

 

«Українські фахівці в повному обсязі забезпечили виконання всіх операцій в своєму секторі відповідальності. Відповідно до контракту технічна підтримка пуску, прийом і обробка телеметричної інформації в режимі реального часу забезпечувалися з території КБ «Південне», –  зазначається у повідомленні.

 

У рамках програми «Антарес» українська сторона виконала весь комплекс робіт з проектування, відпрацювання та виготовлення матеріальної частини основної конструкції першого ступеня для ракети-носія, замовленої Національним космічним агентством США.

 

Раніше повідомлялося, що ДП "Південний машинобудівний завод ім. Макарова" виготовить 15 ракет для плавучого космодрому Sea Launch/ 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.