НОВИНИ

Мін'юст США прокоментував вимогу Трампа перевірити дії ФБР у передвиборчій кампанії

Зазначається, що необхідно перевірити, чи було розслідування ФБР про можливе втручання РФ в американські вибори у 2016 році політично мотивованим.

Міністерство юстиції Сполучених Штатів Америки запланував перевірити дії Федерального бюро розслідувань (ФБР) щодо передвиборчої кампанії Дональда Трампа. Про це повідомила представник міністерства Сара Флорес, пише Deutsche Welle.

 

За її словами, необхідно перевірити, чи було розслідування ФБР про можливе втручання РФ в американські вибори у 2016 році політично мотивованим.

 

Раніше  господар Білого дому закликав Мін'юст США розслідувати дії працівників американської спецслужби  щодо його передвиборної кампанії в 2016 році. Так, президент США незадоволений напрямком в свій штаб інформатора ФБР, який провів три індивідуальні бесіди з членами команди Трампа.

 

 

Нагадаємо, 17 травня адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джуліані повідомив, що адвокатська контора спецпрокурора Роберта Мюллера, який розслідує можливе втручання Росії у вибори США у 2016 році,  визнала, що не може звинуватити діючого президента через низку відповідних положень Мін'юста США.

 

9 травня комітет Сенату США з розвідки оприлюднив несекретну частину доповіді щодо розслідування втручання РФ в американські президентські вибори в 2016 році.  Зокрема, у документі зазначається, що втручанням в американські вибори Росія намагалася підірвати демократичні процеси в США. Крім того, наголошується, що втручання у вибори почалося за особистим розпорядженням президента Росії Владіміра Путіна. 

 

Також 24 квітня офіційний представник Департаменту національної безпеки Сполучених Штатів Америки (Department of Homeland Security, DHS) Жанетт Манфра заявила, що в 21 штаті було підтверджено хакерське втручання з боку Росії у період президентських виборів у США 2016 року.

 

Крім того, центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. Через це США вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві.

 

Згодом також стало відомо, що розслідування про ймовірне втручання Росії в проведення минулорічних президентських виборів у США доручили надсекретному відділу ФБР.