НОВИНИ

Македонія домовилася із Грецією щодо нової назви країни

Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас назвав свого колеги з Македонії кроком, який "як ніколи раніше" зближує сторони до вирішення суперечки.

Прем’єр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив, що його країна та лідери Греції дійшли згоди щодо нової назви країни, яка може покласти край багаторічній міжнаціональній суперечці. Про це повідомляє Радіо Свобода. 

 

За словами Заєва, що назва "Республіка Ілінденська Македонія" була узгоджена як компромісна обома сторонами і буде винесена на референдум для схвалення громадянами Македонії.

 

У свою чергу прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас назвав пропозицію Заєва кроком, який "як ніколи раніше" зближує сторони до вирішення суперечки.

 

Варто зазначити, що Ілінден – це громада в Македонії, відома протестами 1903 року проти турецьких окупантів і 1944 року – проти нацистів. Суперечка щодо назви Македонії – держави, що виникла після розпаду Югославії в 1991 році, триває понад 25 років. Греція вимагає зміни назви сусідньої країни, щоб уникнути плутанини з північним регіоном Греції – Македонією. Греція також застерігає Скоп’є від будь-яких територіальних претензій на всю історичну Македонію, що знаходиться в Греції. Саме через це Афіни блокують вступ Македонії в ЄС і НАТО. 

 

Нагадаємо, 27 лютого у столиці Македонії Скоп’є кілька тисяч людей вийшли на вулиці щоб висловити протест проти можливої зміни назви країни.  Протестувальники вимагали припинити переговори і вигукували "Хай живе Македонія" і тримали в руках македонський прапор.

 

Раніше повідомлялось, прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв повідомив, що за підсумками Балканського саміту обрали чотири варіанти назви країни. За його словами, це може бути Республіка Північна Македонія, Республіка Верхня Македонія, Республіка Вардарська Македонія та Республіка Македонія (Скоп'є). 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.