НОВИНИ

Новий лідер Каталонії включив до уряду ув’язнених політиків і втікачів

Посади міністрів території і головування отримали Жосеп Руль і Жорді Туруль, які зараз перебувають під арештом.

У суботу, 19 травня, новий глава женералітату Каталонії Кім Торра відкинув застереження прем’єра Іспанії Маріано Рахоя і включив до уряду двох ув’язнених політиків і двох політиків, які втекли за кордон. Про це повідомляє El Pais.

 

Варто зазначити, що Торра підписав указ, в якому йдеться про те, що члени його уряду мають скласти присягу 23 травня в будівлі женералітату. Ллуїс Пудж, який перебуває у Брюсселі після того як влада Бельгії відмовила Іспанії в його екстрадиції,стане міністром культури. Тоні Комін, який також на разі за кордоном, очолить Міністерство охорони здоров’я.

 

Окрім цього, посади міністрів території і головування відповідно отримали і Жосеп Руль і Жорді Туруль, які перебувають під арештом.

 

Загалом у новому уряді Каталонії 14 міністерств, які між собою поділи партії Junts per Catalunya та ERC.

 

Як повідомлялося, уряд Іспанії проводить аналіз та намагається встановити, хто стоїть за кампанією дезінформації, орієнтованої на Каталонію, на тлі підозр, що можуть бути задіяні Росія та Венесуела. Додамо, що раніше Іспанія заявила про втручання хакерів з РФ у каталонську кризу. Крім того, у НАТО заявили про наявність розвідувальних звітів, які показують, як російські бот-акаунти у соціальних мережах зосередили свою діяльність на Каталонії під час референдуму. 

 

Як повідомлялося, парламент Каталонії ухвалив резолюцію про незалежність від Іспанії, а Іспанський уряд оголосив про позачергове засідання Кабінету Міністрів після голосування парламенту Каталонії за незалежність. Згодом сенат Іспанії проголосував за активацію статті 155 Конституції країни, яка призупиняє автономію Каталонії та передбачає введення прямого управління в регіон. За активацію статті 155 Конституції проголосували 214 депутатів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.