НОВИНИ

Меркель прокоментувала гарантії України у рамках проекту "Північного потоку-2"

За словами канцлера Німеччини, після будівництва газопроводу роль України як транзитної країни повинна зберегтися.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Берлін розцінює "Північний потік-2" як комерційний проект, але водночас необхідно врахувати гарантії для України.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала після спільної прес-конференції в Сочі з президентом Рочії Владіміром Путіним.


"Ми переконані з боку Німеччини... що і після будівництва "Північного потоку 2" роль України як транзитної країни повинна зберегтися. Це має стратегічне значення, і Німеччина готова зіграти свою активну роль і сприяти", - зауважила вона."Ми також розглядаємо "Північний потік 2" як економічний комерційний проект, але в ньому є й інші складові. Потрібно подумати над гарантіями для України", - наголосила Меркель.

 

Нагадаємо, 17 травня представник Державного департаменту США Сандра Удкірк заявила, що Сполучені Штати Америки  хочуть запобігти побудові газопроводу "Північний потік-2" і не виключають санкцій проти нього.  Зокрема, вона не виключила, що Вашингтон введе санкції проти "Північного потоку-2" і відзначила, що умови для цього були створені минулого року.

 

13 травня посол США у Німеччині Річард Гренелл застеріг від посилення "російського впливу" на ФРН та Європу через будівництво газопроводу "Північний потік-2".  За словами посла, США тісно співпрацюють з європейцями та висловлюють стурбованість через будівництво газопроводу. Так як нинішню стратегію газопроводу не можна назвати інакше як "дуже проблематичну".

 

Як повідомлялося, 2 травня президент України Петро Порошенко прийняв помічника державного секретаря США Весса Мітчелла й обговорив із ним ситуацію з безпекою на Донбасі та необхідні першочергові кроки для досягнення прогресу в мирному врегулюванні, активізацію торговельно-економічного співробітництва та протидію будівництву проекту «Північний потік-2».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.