НОВИНИ

Під посольством РФ у Києві актори прочитали п’єсу про політв’язня Сенцова

Документальна п’єса Олени Гремін "Заручини" розповідає про судовий процес над Олегом Сенцовим.

У Києві в п’ятницю, 18 травня, біля будівлі посольства Російської Федерації в Україні відбулася акція на підтримку незаконно засудженого Кремлем українського режисера Олега Сенцова. 

 

Документальна п’єса Олени Гремін "Заручини" розповідає про судовий процес над Олегом Сенцовим. В акції приймали участь актори В'ячеслав Довженко, Роман Ясинівський, Андрій Ісаєнко, Олександр Фоменко. Після заходу всі бажаючі могли отримати копії листів Сенцова.

 

"Подія відбудеться під російским посольством – бездушним символом тоталітарної держави-окупанта. 16 травня 2018 року стало відомо, що український режиссер Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування. Його вимога – звільнення всіх українських політв’язнів, що утримуються в російських в’язницях. Сам Олег вже четвертий рік незаконно утримується під вартою в країні, що окупувала його батьківщину – Крим",  – йдеться в анонсі заходу на Facebook.

 

Нагадаємо, 18 травня, міністр закордонних справ України Павло  Клімкін прочитав лист в’язня Кремя, українського кінорежисера Олега Сенцова на засіданні Ради Європи.

 

Держдеп США також закликав Росію негайно звільнити Сенцова та всіх українських політв'язнів.

 

Як повідомлялося 16 березня, незаконно ув'язнений в Росії український режисер Олег Сенцов повідомив про погіршення стану здоров'я. Зокрема, він зазначив, що в нього почали кришитися зуби та випадати волосся.

 

25 серпня 2015 року суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі. Росія відмовила Україні у передачі політв'язня  Сенцова, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).