НОВИНИ

У прокуратурі назвали країни, які ігнорують розслідування України щодо депортації 1944 року

Зазначається, що правоохоронці в 2017 році завершили проведення демографічної експертизи і призначили історико-правову.

Прокуратура АР Крим повідомила, що Росія, Узбекистан та Казахстан ігнорують розслідування України щодо депортації кримських татар й інших народів в 1944 році з Криму до Центральної Азії. Про це в п'ятницю, 18 травня, повідомив заступник прокурора АР Крим Микола Іванець.

 

"Ми у 2017 році завершили проведення демографічної експертизи і призначили історико-правову. Направили в три держави – Росію, Узбекистан і Казахстан – міжнародні доручення. Слідство встановило, що приблизно 65% кримських татар тоді депортували в шість областей Узбекистану. Досі ми не отримали відповідей, міжнародні доручення залишилися невиконаними", – заявив він.

 

Зазначається, що в 2015 році прокуратура АРК почала розслідування кримінального провадження за фактом насильного виселення радянською владою кримськотатарського й інших корінних народів з півострова. Слідчі досліджують сотні публікацій, наукових статей і радянських документів, співпрацюючи з 300 науковими бібліотеками України.

 

Як повідомлялося, 18 травня в Україні вшановують День пам'яті жертв депортації кримських татар.

 

Як відомо, 18 травня в Україні вшановують як День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Цього дня 1944 року сталінський режим розпочав масову депортацію із Криму близько 200 тисяч корінних мешканців. Майже половина кримських татар загинула в дорозі чи на місцях вигнання. В Україні ця депортація визнана геноцидом. Після незаконної окупації Криму Росією навесні 2014 року 18 травня відзначають також як День боротьби за права кримськотатарського народу.

 

Нагадаємо, у листопаді 2015 року український парламент визнав геноцидом депортацію кримських татар. Верховна Рада також закликала світову спільноту визнати геноцидом депортацію кримських татар. Окрім того, прокуратура почала розслідування геноциду кримських татар.