НОВИНИ

У прокуратурі назвали країни, які ігнорують розслідування України щодо депортації 1944 року

Зазначається, що правоохоронці в 2017 році завершили проведення демографічної експертизи і призначили історико-правову.

Прокуратура АР Крим повідомила, що Росія, Узбекистан та Казахстан ігнорують розслідування України щодо депортації кримських татар й інших народів в 1944 році з Криму до Центральної Азії. Про це в п'ятницю, 18 травня, повідомив заступник прокурора АР Крим Микола Іванець.

 

"Ми у 2017 році завершили проведення демографічної експертизи і призначили історико-правову. Направили в три держави – Росію, Узбекистан і Казахстан – міжнародні доручення. Слідство встановило, що приблизно 65% кримських татар тоді депортували в шість областей Узбекистану. Досі ми не отримали відповідей, міжнародні доручення залишилися невиконаними", – заявив він.

 

Зазначається, що в 2015 році прокуратура АРК почала розслідування кримінального провадження за фактом насильного виселення радянською владою кримськотатарського й інших корінних народів з півострова. Слідчі досліджують сотні публікацій, наукових статей і радянських документів, співпрацюючи з 300 науковими бібліотеками України.

 

Як повідомлялося, 18 травня в Україні вшановують День пам'яті жертв депортації кримських татар.

 

Як відомо, 18 травня в Україні вшановують як День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Цього дня 1944 року сталінський режим розпочав масову депортацію із Криму близько 200 тисяч корінних мешканців. Майже половина кримських татар загинула в дорозі чи на місцях вигнання. В Україні ця депортація визнана геноцидом. Після незаконної окупації Криму Росією навесні 2014 року 18 травня відзначають також як День боротьби за права кримськотатарського народу.

 

Нагадаємо, у листопаді 2015 року український парламент визнав геноцидом депортацію кримських татар. Верховна Рада також закликала світову спільноту визнати геноцидом депортацію кримських татар. Окрім того, прокуратура почала розслідування геноциду кримських татар.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.