НОВИНИ

Суд ООН закликав Росію відзвітувати про виконання наказу щодо відновлення роботи Меджлісу

За словами Зеркаль, відповідно до запиту, РФ має пояснити Суду, що було зроблено для створення нормальних умов діяльності Меджлісу.

Міжнародний Суд ООН у п'ятницю, 18 травня, закликав Росію надати інформацію про виконання наказу від 19 квітня 2017 року щодо відновлення діяльності Меджлісу в окупованому Криму. Про це повідомила заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

 

"Сьогодні  (18 травня – Ред.) Міжнародний Суд ООН звернувся до РФ з вимогою надати йому інформацію про виконання наказу Суду від 19 квітня 2017 року щодо відновлення діяльності Меджлісу", – йдеться в повідомленні.

 

За словами Зеркаль, відповідно до запиту, РФ має пояснити Суду, що було зроблено для створення нормальних умов діяльності Меджлісу.

 

"Суд також запропонував Україні надати інформацію з цього питання. Ми поінформуємо Суд про всі зусилля, яких було докладено для реалізації наказу Суду як з боку держави, так і представниками Меджлісу Наразі це процедурні кроки для того, щоб дати можливість Суду оцінити реальний стан справ", – додала заступник глави МЗС.

 

Крім того, вона нагадала, що у квітні 2018 року Київ звернувся до Суду з проханням надати тлумачення цього наказу. Як зазначається, це викликано тим, що протягом року РФ не зробила нічого для виконання припису Суду.

 

Нагадаємо, 19 квітня суд у Гаазі запровадив тимчасові заходи проти Росії для захисту кримчан, зокрема, суд зобов'язав Росію забезпечити роботу Меджлісу кримськотатарського народу. При цьому суд ООН відмовив у тимчасових заходах щодо Росії за конвенцією по боротьбі з тероризмом. Суд зауважив, що Україна не надала доказів "на цьому етапі розгляду, які б демонстрували належним чином, що ці елементи є правдоподібними".

Президент України Петро Порошенко назвав таке рішення Міжнародного суду ООН багатообіцяючим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.