НОВИНИ

Клімкін закликав Раду Європи долучитися до звільнення українських політичних в’язнів

Засідання Ради Європи було присвячене актуальним викликам демократичній безпеці.

У  п’ятницю, 18 травня, міністр закордонних справ України Павло Клімкін взяв участь у дискусії міністрів на засіданні комітету Ради Європи у Данії. Про це повідомила прес-служба МЗС України. 

 

Голова зовнішньополітичного відомства України зазначив, що більше 60 громадян нашої держави, які кинули виклик країні-агресору, та наразі утримуються Росією як політичні в’язні в Криму та на території РФ, є прикладом  боротьби за справедливість.

 

На початку свого звернення Клімкін прочитав лист в’язня Кремя, українського кінорежисера Олега Сенцова, про що написав у Twitter.

 

"Павло Клімкін також привернув увагу присутніх до оголошення Олегом Сенцовим безстрокового голодування та закликав присутніх міністрів, а також Раду Європи загалом, активно долучитися до звільнення українських політичних в’язнів, які незаконно утримуються Росією", - зазначається у повідомленні прес-служби.

 

"Сподіваюся, наші дискусії у Раді Європи та подальші дії будуть гідними тих людей, які мають достатньо сміливості та відданості відповідати на виклики беззаконня та свавілля, які Росія принесла в Європу", - наголосив міністр.

 

Нагадаємо, 5 лютого у  Парижі до посольства Російської Федерації передано петицію із вимогою звільнення українського режисера Олега Сенцова.

 

15 листопада  в українського режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцов почались проблеми з серцем, а також загострився ревматизм.

 

Додамо, за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Росія відмовила Україні у передачі політв'язня  Сенцова, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).