НОВИНИ

Екс-прем’єр Росії вважає, що інтеграція в ЄС має бути головною метою українців

Співголова російської опозиційної Партії народної свободи, екс-прем'єр-міністр РФ Михайло Касьянов упевнений, що в разі створення зони вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом Росія не влаштовуватиме бойкот українським товарам. Про це він сказав у коментарі кореспонденту УНІАН у РФ.

«Питання вступу до Митного союзу або створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом – це питання не господарської діяльності. Це питання політичного вибору. На мою думку, Україна - невід'ємна частина Європи, і структура української економіки така сама, як і в будь-якій європейській країні, тому бути ближче до ЄС або навіть у ньому має бути метою українців», - сказав Касьянов.

Він вважає, що керівництво України має прийняти політичне рішення, яка політика є пріоритетною.

«Росія має бути ближчою до ЄС, Україна разом з Росією мають рухатися в той бік, і це головна мета політики», - зазначив Касьянов.

На його думку, в Росії ситуація складніша, «адже тут існує режим, який руйнує країну, а щойно він припинить існування, Росія піде своїм стратегічним шляхом – більшої інтеграції з ЄС».

Як повідомлялось, нещодавно відповідальний секретар комісії Митного союзу Сергій Глазьєв заявив, що Європейський Союз шантажує Україну висловами про неможливість її одночасної участі у Митному союзі (МС) і зоні вільної торгівлі (ЗВТ) з ЄС.

Водночас, депутат Держдуми Росії Сергій Марков звинуватив керівництво України у гальмуванні вступу країни до Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану через «помаранчевою ідеологією».

Нагадаємо, під час зустрічі у Києві з президентом Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу, Віктор Янукович заявив, що Україна має стратегічний план інтеграції до ЄС, і цей план підкріплений законом України про засади внутрішньої і зовнішньої політики.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.