НОВИНИ

Країни Балтії попросили в США посилити батальйони НАТО морськими силами

Зазначається, що батальйони НАТО були дислоковані в Литві, Латвії, Естонії та Польщі у 2017 році.

Країни Балтії попросили Сполучені Штати Америки посилити дислоковані на їх території батальйони НАТО військово-морськими силами. Про це заявив глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс, який разом з колегами з Естонії та Латвії зустрічався у Вашингтоні з радником президента США з нацбезпеки Джоном Болтоном, повідомляє портал Delfi.

 

"Зараз у нас є сили передового базування, і обмежений міжнародний контингент є допомогою у забезпеченні нашої безпеки. Ми говоримо не тільки про сухопутні сили — в майбутньому ми б хотіли, хоча б у перспективі, щоб у цьому брали участь і військово-морські і військово-повітряні сили", - зауважив Лінкявічюс.

 

Зокрема, батальйони НАТО були дислоковані в Литві, Латвії, Естонії та Польщі у 2017 році. Так, Альянс називає їх відповіддю на агресивні дії РФ в Україні та в регіоні Балтійського моря.

 

За словами Лінкявічюса, під час зустрічі з Болтоном, країни Балтії також просили США приділити більше уваги протиповітряній обороні балтійських країн, яка, за його словами, є однією з найбільш слабких ланок в їх оборонній системі.

 

"Є прогалини в нашій обороноздатності, і прикладом може служити протиповітряна оборона, які ми не дуже можемо компенсувати національними силами, хоча приділяємо цьому увагу і ресурси. Тут ми покладаємося на НАТО, а від США сподіваємося отримати розуміння і допомогу в цій сфері", - наголосив він.

 

Як відзначив Лінкявічюс, для балтійських країн важливо, щоб перебування союзників "було великим не тільки в кількісному вираженні, але і більш різноманітним за своїми формами". 

 

Нагадаємо, 3 квітня лідери країн Балтії заявили, що звернуться до Сполучених Штатів Америки з проханням відправити більше військ та підсилити повітряну оборону на східному фланзі НАТО для стримування Росії під час зустрічі з президентом Дональдом Трампом. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.