НОВИНИ

Парламент підтримав звернення до ОБСЕ щодо звіту організації по російським "виборам" у Криму

Відповідний документ підтримали 228 народних депутати.

Верховна Рада в четвер, 17 травня, проголосувала за постанову "Про Звернення Верховної ради України до Діючого головування в ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ОБСЄ та парламентів держав-учасниць ОБСЄ щодо міжнародного спостереження ОБСЄ на виборах президента Російської Федерації 2018 року". Відповідний документ підтримали 228 народних депутати.

 

Як зазначається, у проекті викладена позиція парламенту у зв’язку з незаконною організацією та проведенням окупаційної російської адміністрації виборів президента РФ голосування на незаконно окупованій території України – в Автономній Республіці Крим та в місті Севастополь.

 

"Вибори Президента Російської Федерації були проведені на частині території іноземної держави. Внаслідок таких виборів новий Президент Російської Федерації не може вважатись легітимно обраним", – йдеться в пояснювальній записці.

 

Так, парламент змушений вкотре привернути увагу до низки грубих порушень норм міжнародного права, прав та свобод людини, спричинених спробою анексії АР Крим та м. Севастополь та організацією псевдоголосування на цій тимчасово окупованій території України.

 

"З метою недопущення дискредитації стандартів міжнародного спостереження Верховна рада України закликає БДІПЛ ОБСЄ відобразити в остаточному звіті повну та об’єктивну оцінку факту незаконної організації виборчого процесу та голосування на території тимчасово окупованих АР Крим та міста Севастополь під час виборів президента РФ 18 березня цього року", – йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, 14 травня Рада Європейського Союзу запровадила санкції проти п’яти осіб, відповідальних за незаконне проведення "виборів" президента РФ в окупованому Криму. Так, серед доданих до санкційного списку – Наталія Бєзручєнко, Інна Гузєєва, Алєксандр Пєтухов, Мірослав Погорєлов, а також Анастасія Карпранова.

 

Раніше Міністерство закордонних справ України заявило, що результати голосування за президента Росії, проведеного на території окупованого Криму, не будуть визнані ні Україною, ні міжнародною спільнотою.