НОВИНИ

Президент Словаччини розкритикував російський проект "Північний потік-2"

За словами Кіски, газопровід є прикладом "корисливих економічних інтересів".

Президент Словаччини Андрей Кіска висловив невдоволення російським проектом "Північний потік-2", назвавши його "прикладом егоїстичних економічних інтересів". Про це він заявив на міжнародній конференції Globsec, повідомляє видання Tyden.

 

"Цей проект має серйозні політичні наслідки, він є прикладом корисливих економічних інтересів за рахунок стабільності та процвітання в нашому безпосередньому сусідстві", – наголосив президент Словаччини.

 

"Ми надсилаємо сигнал до Росії про те, що у наших стратегіях ми недалекоглядні", – додав Кіска.

 

Нагадаємо, 3 травня у німецькому місті Лубмин у федеральній землі Мекленбург - Передня Померанія на площі близько шести гектарів розпочали роботи з викопування котловану і закладці фундаменту для газової приймальної станції, а також будівлі техобслуговування газопроводу "Північний потік-2". 

 

26 квітня міністр енергетики Литви Жигімантас Вайчюнас та міністр енергетики України Ігор Насалик підписали спільну заяву про загрози, які виникають у зв'язку з будівництвом газопроводу "Північний потік-2". 

 

Раніше постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба заявив, що Німеччина планує зміцнити свої позиції в Європі за рахунок будівництва "Північного потоку-2". Водночас, за словами Кулеби, не можна відкидати версії, що Берлін  не хоче втрачати "центрове місце в Європі", стаючи осторонь від поставок газу із США.

 

Як повідомлялося 16 квітня, міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр заявив, що підтримує будівництво "Північного потоку-2", однак з врахуванням інтересів України. 

 

10 квітня канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" неможливе без ясності щодо транзитної ролі України. Крім того, вона зазначила, що "Північний потік-2" "це не просто економічна проблема, тут є і політична складова".

 

Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.