НОВИНИ

У ЄС вирішили застосувати постанову щодо блокування санкцій США проти Ірану

Водночас Юнкер розкритикував рішення США щодо Ірану і пов'язаних з ним наслідків для ЄС.

Президент Європейської комісії Жан-Клон Юнкер повідомив, що Євросоюз вирішив застосувати  "блокуючу постанову", яка спрямована на захист європейських компаній від екстериторіальних наслідків санкцій США проти Ірану. Про це в четвер, 17 травня, Kleine Zeitung.

 

"Ми запускаємо процес застосування "блокуючого закону" 1996 року, який спрямований на те, щоб нейтралізувати екстериторіальні ефекти санкцій. Ми повинні зробимо це завтра вранці", – наголосив Юнкер.

 

Водночас він розкритикував рішення США щодо Ірану і пов'язаних з ним наслідків для ЄС.

 

"Ми не будемо вести переговори з дамокловим мечем над головою", – повідомив він.

 

Як зазначається, постановою європейським компаніям може бути заборонено під страхом покарання дотримуватися американський санкцій проти Ірану.

 

Крім того, глава Європейської ради Дональд Туск заявив, що лідери ЄС на зустрічі в Софії після обговорення виходу США з іранської ядерної угоди, дали ЄК "зелене світло" на застосування заходів щодо захисту інтересів європейських компаній.

 

Так, "блокуюча постанова" – закон, прийнятий в одній країні, щоб перешкодити застосуванню закону, прийнятого в іншій країні.

 

Нагадаємо, 10 травня США розширили персональні санкції проти Ірану, зокрема до санкційного списку внесено шість представників Корпусу вартових Ісламської революції, а також три компанії, що мають відношення до цієї військової організації. Зазначається, що Корпус вартових існує паралельно зі Збройними силами Ірану. Функції та їх відповідальність стосовно інших видів збройних сил регулюється окремим законом. Корпус має у своїх лавах приблизно 125 тисяч особового складу, сухопутні, повітряні, та морські сили.

 

 

8 травня президент Дональд Трамп повідомив, що США вийдуть із ядерної угоди з Іраном, а також відновлять усі санкцій, які було знято у рамках угоди, і запровадять додаткові економічні обмеження.