НОВИНИ

Затримання РФ українського судна. У Криму окупанти взяли під вату капітана

Зазначається, що в разі доведення провини Новицькому загрожує позбавлення волі на строк до п'яти років.

У окупованому Криму підконтрольний Москві суд заарештував Віктора Новицького, капітана українського риболовецького судна "ЯМК-0041", затриманого російськими прикордонниками в Чорному морі. Про це в четвер, 17 травня, повідомляє "Крим.Реалії".

 

"Йому обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту. У разі доведення провини Новицькому загрожує позбавлення волі на строк до п'яти років. На даний момент затриманий перебуває в ізоляторі тимчасового утримання", – йдеться в повідомленні.

 

Як повідомлялося, 16 травня в окупованому Криму проти капітана українського риболовецького судна "ЯМК-0041", затриманого російськими прикордонниками в Чорному морі, порушили кримінальне провадження за браконьєрство. 

 

Нагадаємо, 4 травня російські прикордонники повідомили про затримання українського рибальського судна з п’ятьма членами екіпажу в акваторії Чорного моря. 

 

Згодом Державна прикордонна служба України повідомила, що затримане прикордонниками Росії українське судно було належним чином оформлено та мало необхідні дозволи на вилов риби в межах територіального моря або 12-мильної економічної зони. Однак, за словами помічника керівника ДПСУ Олега Слободяна, відповідальність за затримання російською ФСБ риболовецького судна неподалік від анексованого Криму несе його капітан, який, ймовірно, знехтував ризиками бути затриманим.

 

7 травня прокуратура Криму відкрила кримінальне провадження за фактом затримання українського риболовецького судна "ЯМК – 0041" у окупованому Криму. 

 

15 травня постійний представник президента України в АР Крим Борис Бабін повідомив, що екіпаж затриманого РФ українського риболовецького судна  утримують під вартою в Севастополі.