НОВИНИ

Старший експерт СЕРА: Тих, хто у Вашингтоні вважає Україну належною до російської сфери інтересів, можна поділити на три групи

Бугайський наголосив, що українські посадовці, політики й активісти мають демонструвати й переконувати американських політиків і аналітиків, що війна в Україні — це важливо для європейської безпеки.

У Вашингтоні є певні люди, які вважають, що Україна належить до російської сфери інтересів, їх можна поділити на три групи. Про це в інтерв’ю Тижню розповів Януш Бугайський, старший експерт CEPA (Центру аналізу європейської політики, Вашингтон), співавтор книжки «Євразійський недосоюз: Вразливі фланги Росії».

 

«Перша — це ті, хто вірить, що провідну роль у питаннях України має відігравати Європа, а ресурси й увага США вже й без того надто розпорошені. Якщо в ЄС не вийде, тоді втрутитися має Росія. Друга — ті, хто за замирювання РФ, хто вважає, що США потрібна співпраця з Росією незалежно від ситуації з меншими країнами на кшталт України. І третя — це ті, хто безвідносно до того, що думають насправді, якимось чином заробляють на грошах чи послугах, пов’язаних із Кремлем, у бізнесі, академії чи для себе», - повідомив він.

 

Бугайський наголосив, що українські посадовці, політики й активісти мають демонструвати й переконувати американських політиків і аналітиків, що війна в Україні — це важливо для європейської безпеки. Тож якщо остання визначається російською експансією та ревізіонізмом, тоді раніше чи пізніше США втягнуться в ширший регіональний конфлікт. Але раціональніше стримувати амбіції Москви на початковій стадії, допомагаючи Україні оборонятися від агресора й захищати свою територіальну цілісність, ніж дочекатися до поширення конфлікту, що розпалюється відчуттям успіху в Росії та враженням, ніби Захід слабкий.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»