НОВИНИ

Старший експерт CFR: Воєнного вирішення російського втручання в справи України немає

Чарльз Купчан переконаний, що, намагаючись зміцнювати свої політичні інститути та повноцінно реалізувати власні суверенітет і свободу геополітичного вибору, Київ має продовжувати шукати дипломатичні способи деескалації напруженості з Москвою.

США разом із партнерами з ЄС підтримують спроможність України будувати власне майбутнє, водночас воєнного вирішення російського втручання в її справи немає. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловив Чарльз Купчан, старший експерт Ради з міжнародних відносин (CFR), спеціальний радник Барака Обами з питань національної безпеки, старший директор із питань Європи в Раді національної безпеки США (2014–2017).

 

«Подобається це чи ні, Україна є сусідом Росії й остання має військову перевагу. Тож найкраща опція для України — продовжувати політичні та економічні реформи, боротися з корупцією та посилювати ліберальні інститути й цінності. Якщо коротко, то забезпечити, щоб країна в результаті стала політичною та економічною історією успіху. Політичні й економічні реформи — це найкращий шлях до гарантії, що країна позбудеться російської спадщини корупції та патрональності. Вона не може втекти від РФ географічно, але здатна й мусить політично та економічно», — сказав він.

 

На переконання Купчана, намагаючись зміцнювати свої політичні інститути та повноцінно реалізувати власні суверенітет і свободу геополітичного вибору, Київ має продовжувати шукати дипломатичні способи деескалації напруженості з Москвою. Навіть якщо мінські переговори зараз тимчасово зупинилися, вони залишаються найкращим шляхом до відновлення суверенітету України на Донбасі та виведення російських військ і зброї звідти.

 

«Тим часом США й наші партнери далі підтримуватимуть Україну й посередництвом сприятимуть діалогу між Москвою та Києвом», — запевнив експерт.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.