НОВИНИ

Екс-посол США: Формулюючи свою політику стосовно України, Вашингтон мусить враховувати можливу реакцію Росії

За словами Джона Гербста підтримка США суверенної України призводила до серйозного напруження у відносинах з РФ як під час Помаранчевої революції, так і під час Революції гідності.

Відколи Україна здобула незалежність, США ніколи не розглядали свою політику стосовно України як таку, що підпорядковується Росії. Водночас Вашингтон, формулюючи цю політику, мусить враховувати можливу реакцію Москви. Про це в інтерв’ю Тижню повідомив керівник Центру Євразія, Atlantic Council (Вашингтон), колишній посол США в Україні Джон Гербст.

 

«Відколи Україна здобула незалежність, США ніколи не розглядали свою політику стосовно України як таку, що підпорядковується Росії. Вашингтон завжди підтримував повний суверенітет і територіальну цілісність України та інших країн, які постали після розпаду Радянського Союзу. Наша підтримка суверенної України призводила до серйозного напруження у відносинах з Росією як під час Помаранчевої революції, так і під час Революції гідності. Водночас США, формулюючи свою політику стосовно України, мусять враховувати можливу реакцію Росії. Це може мати свій вплив, але не підриває підтримки незалежної та безпечної України з боку Вашингтона», - сказав він.

 

Водночас екс-посол зауважив, що частина американського істеблішменту вважає, ніби Україну варто відносити до російської орбіти, через незнання.

 

«По-перше, більшість американців дізнавалися про Україну як похідне від вивчення Росії. Курси з російської історії, що викладаються у більшості американських вишів, відображають російське імперське бачення історії: це пряма лінія від Київської Русі через Московію, Російську Імперію і до Радянського Союзу. У такому прочитанні російської історії Україна «належить» до Росії. Дуже мало американців знайомі з українською історією незалежно від російської. Цей недолік видно навіть на прикладі великого американського державника і науковця Генрі Кіссінджера. Друге джерело такого підходу – пов’язане з першим, але не тотожне. Це неправильне розуміння ролі Росії у світі сьогодні», - пояснив Гербст.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»